Klasy 0-3

Zerówka pracuje w grupach

Praca w grupach wpływa na dzieci niezwykle pozytywnie. Oprócz zdobywania wiedzy, maluchy uczą się tolerancji, życzliwości, szacunku wobec drugiej osoby, wzmacniają między sobą więzi.

Zespołowa praca uczy współdziałania. W grupie wszystkie dzieci stanowią całość, wszyscy dążą do tego samego, wspólnego celu, nie ma tu więc mowy o rywalizacji. Ponadto podczas pracy grupowej – podobnie jak podczas gier dzieci uczą się przestrzegać określonych reguł.

A oto nasza pierwsza zespołowa praca plastyczna: „Kolorowe domy”.

2a na cmentarzu

Dnia 30 października 2018 roku klasa 2a udała się na cmentarz w Orłowie. Posprzątaliśmy zaniedbane groby. Zapaliliśmy również znicze na grobach Żołnierzy Armii Krajowej a nauczyciel opowiedział nam o ich wielkiej roli w historii naszej ojczyzny.

Żyrafa w zerówce

W piątek 5.10.2018r. Do naszej "zeròwki" przyszedł wyjątkowy gość. Odwiedziła nas żyrafa Ola. Bohaterka naszych podręczników. Dzieci poznały wiele ciekawych informacji o żyrafach, ich życiu i zwyczajach. Wysłuchały opowiadania terapeutycznego "Kosmiczna zjeżdżalnia". Wszyscy razem przeprowadziliśmy burzę mózgów i rozmawialiśmy o trudnych uczuciach i o tym jak rozwiązywać konflikty. Postaramy się zapamiętać morał: " Bo na każdy problem... JEST WIELE ROZEIĄZAŃ". Niespodziewany gość sprawił wszystkim  dużo radości :) Dziękujemy  za odwiedziny.

Morze Bałtycki i Kaszuby

Dnia 28.092018 r. dzieci z „zerówki” wraz z p.Iwoną Sygulską i p.Izabelą Betką odwiedziły Akwarium Gdyńskie. Pani przewodnik prowadząca projekt „Kaszuby na fali” zaprosiła nas na spotkanie z kapitanem Kurem i kaszubskimi burczybasami. Na zajęciach poznaliśmy florę i faunę Bałtyku oraz wiele słów w języku kaszubskim. Dowiedzieliśmy się o ciekawostkach z Kaszub, bawiliśmy się w wędkarzy. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej rozwiązywaliśmy różnorodne zadania na przygotowanych dla nas kartach pracy. Na zakończenie zajęć otrzymaliśmy drobne upominki i zostaliśmy zaproszeni na spacer po Akwarium, gdzie mogliśmy podziwiać niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów. To początek naszej przygody z Morzem Bałtyckim i Kaszubami.

Wyjścia klas 0 - 3

Rodzaj aktywności uczniów
Nauczyciel odpowiedzialny

19 X 2018

29-30 X 2018

31 X 2018

Opowieści o fokach z helskiego fokarium  warsztaty

Odwiedzamy groby w Orłowie oraz groby na Cmentarzu Żołnierskim w Redłowie

Przedstawienie w CKG „Księżniczka na ziarnku grochu.

„0”

1a,2a,3a

I. Sygulska

M.Dulewicz

E.Śliwińska,

G. Marchlewska

K. Sziers

wychowawcy klas

Szkolny Konkurs Recytatorski

Dzisiaj nasi najmłodsi uczniowie walczyli o miano najlepszego recytatora. Szkolny Konkurs Recytatorski to II etap do eliminacji rejonowych XXXV edycji Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej. Finalistami konkursu zostali: Julka Halicka i Przemek Wiliński z kl.3a, III miejsce zajął Aleksander Makać z kl.1a.Było także wyróżnienie dla Kuby Minkiewicza z „zerówki” i Witka Wolańskiego z kl.2a.

GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za finalistów podczas eliminacji rejonowych.

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 0-3