Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 0-3

Świąteczne pierniczki

Przyszła pora na pieczenie pierniczków, które zjemy w już najbliższy piątek. Wspólnie odmierzaliśmy składniki, próbowaliśmy miodu, wąchaliśmy korzenne przyprawy. I to, na co wszyscy czekali od rana, wykrawaliśmy świąteczne kształty. Mąka była wszędzie, a dobra zabawa nie miała końca. Przed nami jeszcze jedno zadanie, ozdabianie pierniczków i wszystko będzie już gotowe. 

Więcej…

Święta tuż, tuż…

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Dookoła czuć już bożonarodzeniową atmosferę. W "zerówce" też przygotowania do świąt idą pełną parą ;-) Stroiki świąteczne już gotowe, a przed nami kolejne zadania do wykonania.


Gdy pierwszy śnieg za oknem…

Gdy pojawił się pierwszy śnieg za oknem "zerówkowicze" nie mogli doczekać się wyjścia na dwór. Zabawom i harcom nie było końca. Były aniołki na śniegu, śnieżki, a nawet (mimo trochę małej ilości śniegu) powstał bałwanek, bo z takiej pogody najbardziej cieszą się dzieci :-)


Plecak podróżnika

12 grudnia 2018r. uczniowie klas 1 – 4 naszej szkoły uczestniczyli w  warsztatach czytelniczych  pt. Tajemnice plecaka podróżnika, przeprowadzonych przez Pana Pawła Nerkowskiego , który w sposób bardzo ciekawy przedstawił tajniki plecaka podróżnika. Uczniowie mogli dowiedzieć się:

  • Jak spakować plecak, by w czasie całodniowej wycieczki nic nas nie zaskoczyło?
  • Dlaczego szlaki turystyczne oznaczone są kolorami? Jak należy zachowywać się w czasie wędrówki?
  • Kto nam może pomóc w czasie trudnej sytuacji?
  • Jak wyglądają poszczególne części ekwipunku niezbędnego do krótkich pieszych wycieczek turystycznych.

Uczniowie mogli obejrzeć potrzebny ekwipunek i przedmioty niezbędne w czasie różnych wypraw. 

Więcej…

KLASA 2A POZNAJE POMORSKĄ KUCHNIĘ ŚWIĄTECZNĄ

W naszej JEDENASTCE uczniowie bardzo lubią kulinarne zajęcia. Tym razem drugoklasiści odwiedzili  gdyńską karczmę "Borowa Ciotka". Lekcja u kaszubskiej Pani borów, łąk i ogrodów była bardzo pouczająca, wszak święta za pasem, a nikt tak jak ona  nie zna tajników pomorskiej kuchni świątecznej. Barszcz, pierogi, uszka, krokiety, śledzie, sałatki, babeczki i inne przysmaki w wykonaniu dzieci były PRZEPYSZNE! Borowa Ciotka użyła specjalnych czarów, które mają sprawić, że uczniowie klasy 2a świąteczne specjały przygotują  samodzielnie w swoich domach!


Projekt "Zeszyt Lektur"

Uczniowie kl. 2a ( wych. Pani Gabriela Marchlewska) bardzo ambitnie realizują projekt „Zeszyt lektur”. Każde dziecko ma swój zeszycik, w którym po przeczytaniu „opracowuje lekturę”.

Opisuje w nim, w kilku zdaniach ulubioną scenę a następnie wykonuje do tej sceny ilustrację. Cieszymy się z pięknych, kolorowych prac oraz kreatywnych młodych czytelników.


Strona 1 z 33

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 0-3