Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 4-7

O niedźwiedziu żołnierzu

NIEDŹWIEDŹ WOJTEK I JEGO WOJENNA HISTORIA W KLASIE 4a

W miniony wtorek mieliśmy okazję uczestniczyć w ciekawej lekcji historii zorganizowanej przez lokalny oddział IPN. Tematem zajęć była historia Wojtka - syryjskiego niedźwiedzia brunatnego adoptowanego przez żołnierzy 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Andersa. Niedźwiedź ten brał udział w bitwie o Monte Cassino. W jednostce nadano mu stopień kaprala. Ciekawe zdjęcia i filmy pokazujące niedźwiedzia Wojtka sprawiły, że lekcja wszystkim nam się bardzo podobała. Na koniec zajęć wykonaliśmy prace plastyczne związane z tematem. Czekamy na kolejną interesującą lekcję historii z IPN.

Małgorzata Pietruszewska-Fulara
2015-03-19
Więcej…

8marca

DZIEŃ KOBIET W KLASIE 4 a

W minioną środę obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Kobiet. Panowie stanęli na wysokości zadania. Każda z dziewczyn otrzymała pięknego tulipana i życzenia. Nie obyło się również bez  odśpiewania tradycyjnego „Sto lat”. Na dziewczyny oprócz samych serdeczności czekało też kilka zadań. Najpierw dziewczyny miały za zadanie ułożyć idealny jadłospis prawdziwej gospodyni domowej, następnie wyciąć z kartki papieru efektowną serwetę, a na końcu ozdobić postacie modelek. Wszystkie dziewczyny poradziły sobie z zadaniami znakomicie. Wśród słodkości zachwyt wzbudziło upieczone przez Bartka ciasto – „Piegusek”

Niech nam żyją dziewczyny STO LAT!

Małgorzata Pietruszewska-Fulara
2015-03-19
Więcej…

Dzień językowy

Dnia 27.02.2015 odbył się w naszej szkole Dzień Językowy ‘What do we know about Romans?’, który w tym roku wypełniony był konkursami i pokazami poświęconymi rzymskiej kulturze. Uczniowie klas 6A i 6B uczestniczyli w czterech konkurencjach językowo-artystycznych. Rozwiązywali quiz, krzyżówkę, budowali rzymskie kolumny z papieru oraz zaprezentowali się na pokazie mody w strojach starożytnych Rzymian. Rzymianka Natasza Siemińska zaśpiewała dla wszystkich przebój w języku angielskim ‘Eternal Flame’. Wszyscy bawili się znakomicie. Zwycięską drużyną okazała się klasa 6A. Uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie nagrody. Autorkami programu Dnia Językowego były panie: Jagoda Wiśniewska, Lidia Kozłowska i Ula Nowak. Dekoracje opracowała pani Balbina Rogalka. Koordynatorem wydarzenia była pani Jagoda Wiśniewska.

Wybrane zdjęcia  z pokazu rzymskiej mody oddają atmosferę imprezy. Miłego oglądania!!!

2015-03-02
Więcej…

Lekcja muzealna

W piątek uczniowie klasy 5a odwiedzili Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku. Wzięli udział w zajęciach „Wszyscy do szalup”.  W trakcie zajęć dowiedzieli się jak zachować się w sytuacjach kryzysowych na morzu. Edukator  przedstawił  dzieciom najważniejsze sposoby wzywania pomocy oraz zasady postępowania podczas akcji ratunkowej na morzu. Uczniowie zapoznali się z różnymi środkami ratunkowymi na wystawie interaktywnej – mieli okazję założyć kamizelkę ratunkową, zjechać rękawem ewakuacyjnym, pokierować motorówką, popłynąć karawelą i wejść do tratwy pneumatycznej.  W drodze powrotnej spacer pod Żurawiem, przed Dworem Artusa przybliżył im historię Gdańska.

Agnieszka Kokorzycka
2015-03-01
Więcej…

Klasa 5a w InfoBox

W piątek uczniowie 5a odwiedzili InfoBox i zapoznali się z najważniejszymi planami rozwoju Gdyni, a także zrealizowanymi już inwestycjami o dużym znaczeniu dla miasta. Następnie wzięli udział w specjalnie przygotowanej grze miejskiej, dzięki której utrwalili  i poszerzyli  swoją wiedzę o Gdyni w aktywny i ciekawy sposób. Obejrzeli wspaniały film pokazujący Gdynię z lotu ptaka, a sami mogli obejrzeć nasze miasto z wieży widokowej.

Agnieszka Kokorzycka
2015-01-19
Więcej…

WZDŁUŻ I WSZERZ EWANGELII

KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ DLA KLAS 4

9.01.2015r. zorganizowałam w naszej szkole konkurs wiedzy religijnej dla uczniów klas IV pod hasłem: "Wzdłuż i wszerz Ewangelii". Pytania, na które mieli odpowiadać uczniowie, oraz inne zadania w kategoriach : Piosenki, Kalambury, Sceny biblijne, Puzzle - zostały tak przygotowane, aby dzieci mogły "bawić się" wiedzą zdobytą w ciągu 4 lat, zachwycić się nią,  aby odkryły w sobie " drogocenny talent" - w czym jestem dobry, co umiem najlepiej, w czym mogę pomóc, aby wesprzeć swoją grupę. Dzieci pokazały szeroki wachlarz umiejętności  od zdobytej wiedzy po umiejętność współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji. Zwyciężyła klasa 4b, zdobywając  67 punktów, klasa 4a punktów 57. Gratulujemy zwycięzcom.

Siostra Julia
2015-01-11
Więcej…

Strona 17 z 17

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 4-8