Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 4-7

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Klasa 4a, 6a oraz 6b uczestniczyły w warsztatach z pierwszej pomocy. Uczniowie nabyli wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.


Tubaza

Tubaza to nowe centrum kulturalne powstałe na terenie Parku Kolibki w Gdyni. Pracujący w nim artyści zajmują się tematami związanymi ze sztuką miejską, architekturą, designem oraz technologią.
Dziś uczniowie klas 6 wzięli udział w warsztatach w Tubaza.Wzięli udział w zajęciach podczas których poznali technologię pracy z sitem, nauczyli się przygotowania oraz wykonywania projektów na papierze. Wszystkim bardzo się podobało!

Odwiedź również naszą stonę facebook.

POZNAJEMY STWORZENIA ZE ŚWIATA TOLKIENA

Jak stworzyć hasło w leksykonie Tolkienowskich postaci? – do realizacji tego zadania zdążały działania uczniów 6a/6b na lekcjach języka polskiego. Oczywiście najpierw musieliśmy zebrać materiał o różnych gatunkach istot – przyjaciół i wrogów Bilbo Bagginsa, poznanych podczas jego podróży z krasnoludami, od Pagórka do Samotnej Góry. A z pewnością wszyscy wnikliwie przeczytali lekturę „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, gdyż  bez problemu z zebranego materiału o bohaterach powstały fantastyczne plakaty. Na następnej lekcji przedstawialiśmy owoc pracy w grupach, czyli jacy byli i jak żyli m.in. hobbici, wargowie, krasnoludy, Gandalf, Beorn, trolle, orkowie, gobliny i oczywiście smok Smaug.

Więcej…

„OPOWIEŚĆ WIGILIJNA” K. DICKENSA – PRZEDSTAWIENIE SZÓSTOKLASISTÓW

Któż nie zna Ebenezera Scrooge’a - skąpca, który nie cierpi świąt Bożego Narodzenia i liczy się tylko z wartością pieniądza? To właśnie jego historię wielkiej przemiany przedstawili uczniowie klas szóstych. Było nieco strasznie (jak to zwykle bywa, gdy pojawiają się kolejne duchy w domu Ebenezera), ale i trochę śmiesznie.

Przez kilka lekcji w grudniu każdy zespół samodzielnie pracował nad scenariuszem kolejnej części, przygotowywał rekwizyty i stroje. Aż w końcu dokonaliśmy prezentacji, co wymagało ogromnego zaangażowania i pokonania tremy. Tak jak w prawdziwym teatrze: raz byliśmy aktorami na scenie, a po chwili już widzami na widowni.

W spektaklu nie zabrakło też efektów specjalnych. Krótko mówiąc, to było udane przedstawienie i mogło się podobać.

Katarzyna Kowalska

Więcej…

OLIVKA Z KLASY 5B – PODCZAS WRĘCZENIA NAGRÓD

Jeszcze raz GRATULACJE dla Olivki Dustet Leskiewicz – uczennicy klasy 6b, która w Gdyńskim Konkursie Literackim „Człowiek w masce” uzyskała tytuł laureata i tym samym znalazła się w gronie pięciu wyróżnionych autorów opowiadań. Brawo!

W Teatrze Miejskim, 30. 11. zostały wręczone nagrody zwycięzcom, czyli bilety do teatru na premierę spektaklu „Królewna Śnieżka” oraz  barwne albumy „Dotknięci teatrem”. Po części oficjalnej laureaci zmagań konkursowych udali się na wycieczkę po najciekawszych zakątkach za kulisami sceny, czyli do aktorskiej garderoby oraz magazynu niezwykłych rekwizytów i kostiumów z aktualnych i historycznych spektakli Teatru Miejskiego.

Katarzyna Kowalska

Więcej…

Mikołajki

Mikołajki były w naszej szkole okazją do wspólnej zabawy klas 4-6. Spotkaliśmy się w piątkowe popołudnie by wspólne świętować i bawić się w świątecznych rytmach. Tradycyjnie oprócz tanecznych wygibasów mieliśmy również kilka zadań do wykonania. Najwięcej śmiechu dostarczyło wszystkim rysowanie portretu Mikołaja z zawiązanymi oczami. Nie mniej zabawne było wymyślanie nowych, szalonych kroków oraz kruszenie styropianu na mikołajowy śnieg. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie i już nie możemy się doczekać kolejnej dyskoteki w karnawale!

Więcej zdjęć na naszym facebooku.

Strona 8 z 18

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 4-8