Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 4-7

„OPOWIEŚĆ WIGILIJNA” K. DICKENSA – PRZEDSTAWIENIE SZÓSTOKLASISTÓW

Któż nie zna Ebenezera Scrooge’a - skąpca, który nie cierpi świąt Bożego Narodzenia i liczy się tylko z wartością pieniądza? To właśnie jego historię wielkiej przemiany przedstawili uczniowie klas szóstych. Było nieco strasznie (jak to zwykle bywa, gdy pojawiają się kolejne duchy w domu Ebenezera), ale i trochę śmiesznie.

Przez kilka lekcji w grudniu każdy zespół samodzielnie pracował nad scenariuszem kolejnej części, przygotowywał rekwizyty i stroje. Aż w końcu dokonaliśmy prezentacji, co wymagało ogromnego zaangażowania i pokonania tremy. Tak jak w prawdziwym teatrze: raz byliśmy aktorami na scenie, a po chwili już widzami na widowni.

W spektaklu nie zabrakło też efektów specjalnych. Krótko mówiąc, to było udane przedstawienie i mogło się podobać.

Katarzyna Kowalska

Więcej…

OLIVKA Z KLASY 5B – PODCZAS WRĘCZENIA NAGRÓD

Jeszcze raz GRATULACJE dla Olivki Dustet Leskiewicz – uczennicy klasy 6b, która w Gdyńskim Konkursie Literackim „Człowiek w masce” uzyskała tytuł laureata i tym samym znalazła się w gronie pięciu wyróżnionych autorów opowiadań. Brawo!

W Teatrze Miejskim, 30. 11. zostały wręczone nagrody zwycięzcom, czyli bilety do teatru na premierę spektaklu „Królewna Śnieżka” oraz  barwne albumy „Dotknięci teatrem”. Po części oficjalnej laureaci zmagań konkursowych udali się na wycieczkę po najciekawszych zakątkach za kulisami sceny, czyli do aktorskiej garderoby oraz magazynu niezwykłych rekwizytów i kostiumów z aktualnych i historycznych spektakli Teatru Miejskiego.

Katarzyna Kowalska

Więcej…

Mikołajki

Mikołajki były w naszej szkole okazją do wspólnej zabawy klas 4-6. Spotkaliśmy się w piątkowe popołudnie by wspólne świętować i bawić się w świątecznych rytmach. Tradycyjnie oprócz tanecznych wygibasów mieliśmy również kilka zadań do wykonania. Najwięcej śmiechu dostarczyło wszystkim rysowanie portretu Mikołaja z zawiązanymi oczami. Nie mniej zabawne było wymyślanie nowych, szalonych kroków oraz kruszenie styropianu na mikołajowy śnieg. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie i już nie możemy się doczekać kolejnej dyskoteki w karnawale!

Więcej zdjęć na naszym facebooku.

InfoBox Gdynia

W miniony czwartek klasa 5a odwiedziła InfoBox w Gdyni. Wzięliśmy udział w grze miejskiej, podczas której wyszukiwaliśmy na mapie znane obiekty w Gdyni. Korzystaliśmy z dużej makiety miasta oraz multimedialnych map. Przy okazji dowiedzieliśmy się o kilku planowanych inwestycjach oraz ciekawych budynkach, które są w fazie realizacji. Naszą wizytę zakończyliśmy podziwianiem Gdyni z wieży widokowej.

 

Więcej na naszej szkolnej stronie facebooka.

Witajcie w Nutkolandii

W czwartek klasa 5a wybrała się na koncert pt."Witajcie w Nutkolandii" zorganizowany przez Szkołę Muzyczną w Gdyni. Mieliśmy niewątpliwy zaszczyt i przywilej wysłuchać gry utalentowanych uczniów tejże szkoły. Różnorodność gatunków muzycznych i instrumentów sprawiła, że wszyscy słuchaliśmy koncertu z zapartym tchem. Jesienna tematyka wykonywanych utworów doskonale komponowała się z krajobrazem i pogodą za oknem. Niecodziennie mamy okazję obcować z muzyką poważną, dlatego już czekamy na kolejny koncert.

IV Międzyszkolny Turniej Integracyjny

We wtorek reprezentacja klasy 5a wzięła udział w IV Międzyszkolnym Turnieju Integracyjnym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 35 w Gdyni. Zadaniem, które otrzymaliśmy było stworzenie podwodnego świata. Od samego początku postawiliśmy na budowę akwarium. Profesjonalnie podeszliśmy do tematu, bo nasze akwarium miało nawet "oświetlenie" i filtr wody. Praca przebiegała sprawnie i każdy z uczestników miał swój udział w projekcie.Nad wszystkim czuwała Pani Małgosia Pietruszewska, która również włączyła się w budowę akwarium. Po trudach konstrukcyjnych był czas na małą przekąskę.

Więcej…

Strona 8 z 17

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 4-8