Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 4-7

Nocne pożegnanie ze szkołą za nami!

 

Klasa 6b dzisiaj w nocy w sali 44 uczestniczyła w maratonie filmowym :) Niektórym udało się  nie zmrużyć oka przez całą noc :) !
Było  magicznie! Mam nadzieję że wszyscy zadowoleni już odpoczywają  :)
No no teraz czekamy tylko na świadetwa i upragnione wakacje !!!!!!!
Paulina Biernat

Zdjęcia można obejrzeć na naszej stronie facebooka.

 

Na tropie tajemnic przyrody.

Klasa 5a uczestniczyła w bardzo ciekawych warsztatach "Sherlock Holmes na tropie tajemnic przyrody" prowadzonych w Stacji Biologicznej Uniwersytetu Gdańskiego na Wyspie Sobieszewskiej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze śladami, jakie zostawiają zwierzęta, sprawdzić się w rozpoznawaniu głosów zwierząt z puszczy oraz poobserwować pod mikroskopem ciekawe preparaty. To były bardzo pouczające i interesujące spotkanie.

Więcej zdjęć z wycieczki można zobaczyć tutaj :)

„BADAM, DOŚWIADCZAM, EKSPERYMENTUJĘ"

Dzieci z klasy 4 i 5 przez cały rok szkolny eksperymentowały na zajęciach kółka przyrodniczego. Zabawy, w czasie których uczniowie wykonywali proste doświadczenia, dostarczyły dzieciom niezliczonej ilości nowych przeżyć związanych z odkrywaniem właściwości rzeczy i zjawisk.

Uczniowie dostrzegali coś, czego wcześniej nie widzieli, szukali przyczyn dostrzeżonych zjawisk i odpowiedzi na pytania:

Czego potrzebuje ogień?

Co powstaje podczas spalania świeczki?

Dlaczego krople są okrągłe?

Co pływa co tonie?

Jak powstają bańki mydlane?

Jak powstaje i się zachowuje wodne tornado?

Jak określić wiek drzewa?

Co to jest ciecz nienewtonowska?

Radość i fascynacja w oczach młodych badaczy utwierdza mnie w przekonaniu, że naprawdę warto inicjować i prowadzić z dziećmi eksperymenty i zabawy o charakterze badawczym.

Do zobaczenia we wrześniu :))

opiekun kółka Joanna Zarzycka


Makaronowe mosty

Klasa 5a wzięła udział w fantastycznym pokazie i warsztatach pt. "Konstrugetti czyli makaronowe konstrukcje mostowe" zorganizowanych na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej. Najpierw uczniowie poznali historię budowy mostów i różne techniki ich tworzenia. Następnie przy użyciu makaronów mieli okazję samodzielnie konstruować mosty. To było niesamowite doświadczenie, które potwierdziło kreatywność i zmysł techniczny co niektórych uczniów! Po wytężonej pracy mieliśmy okazję na własnej skórze przekonać się, że pokonywanie mostów nie zawsze jest łatwą sprawą. Na szczęście wszyscy dzielnie przebrnęli przez "mostową" przeszkodę.

Więcej na naszym facebooku.

Adventure Park

23.05. klasa 4a była w Adventure Parku, wzięła udział w zajęciach integracyjnych, wszyscy  świetnie się bawili, pogoda dopisała, a na zakończenie było ognisko i kiełbaski.

Wyniki konkursu "Tajemnice przyrody"

I miejsce zdobyła: Martyna Wydra kl. 4a

I miejsce zdobyła: Martyna Benzłowicz kl. 5a


wyróżnienie otrzymał: Mateusz Dobrowolski kl. 4a

wyróżnienie otrzymała: Wiktoria Szulc kl. 5b

Gratulacje!!!

organizator konkursu: Joanna Zarzycka

Strona 6 z 17

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 4-8