Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 4-7

Klasa 6 ulicami Gdyni

Dnia 19.05. br. klasa 6b wraz z wychowawcą Balbiną Rogalką przeszła ulicami Gdyni w celu poznania cech stylu modernistycznego. Uczniowie wysłuchali przewodnika, który przypomniał wszystkim historię miasta. Zobaczyliśmy Dworzec Główny  podziwiając  styl lat 20-tych i 30-tych XX w. Modernizm tego okresu cechowała szlachetna prostota, funkcjonalizm, nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne. Styl ten zrodził architekturę piękną i zarazem przyjazną człowiekowi. Uczniowie zobaczyli gdyńskie symbole modernistyczne: budynek ZUS oraz tzw. Bankowiec;.  Dawny budynek ZUS, ul. 10 Lutego 24, zaprojektowany został przez Romana Piotrowskiego. Po wojnie stał się siedzibą Polskich Linii Oceanicznych. Następnie zwiedziliśmy Bankowiec; Zespół Mieszkaniowy BGK, ul. 3 Maja 27/31 zaprojektowany został przez inż. architekta Stanisława Ziołowskiego.  Jest to największy kubaturowo budynek mieszkalny międzywojennej Gdyni, a jego długość wzdłuż ul. 3 Maja wynosi ponad 90 metrów.
Zaliczał się on do najciekawszych,  największych i najnowocześniejszych apartamentowców w Polsce w okresie międzywojennym. W podziemiach Bankowca; znajduje się Mini Muzeum założone zostało przez mieszkańców budynku. Pod koniec wycieczki wszyscy udaliśmy się do InfoBox-u oraz na Skwer Kościuszki podsumowując wiedze w formie w terenie.
Balbina Rogalka


Zdjęcia z wycieczki na flogu szkolnym

Nagrody dla naszych uczniów

Od ośmiu lat SP 23 organizuje Międzyszkolny Konkurs Literacki „Czas szkoły, czas dojrzewania”. Miło nam poinformować, że w tym roku dwoje uczniów z klasy 5a zostało wyróżnionych w kategorii PROZA.

Oliwia Puszczyńska otrzymała Nagrodę Specjalną za  opowiadanie pt. „Spotkanie z lwem”, a Mateusz Karnaszewski otrzymał wyróżnienie za opowiadanie pt. „Pomoc zza świata”.

Rozdanie nagród odbyło się w Cafe Vademecum w Gdyni 12 kwietnia 2017 r.

Warto podkreślić, że te dwa utwory znalazły się w książce, zawierającej wszystkie nagrodzone prace.

GRATULUJEMY NASZYM LITERATOM i liczymy na nagrody w przyszłym roku.


Klasa 5 w Miechucinie

W dniach 26-28. kwietnia 2017 roku klasa 5a uczestniczyła w warsztatach integracyjnych w Miechucinie. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji: zjazd na linie, wspinaczka, przejście po linie nad wodą, podchody nocne, ognisko i wiele wiele innych zadań, które każdemu pozwoliły sprawdzić siebie, swoją wytrzymałość, przełamać strach i spróbować czegoś nowego. Jednak przede wszystkim chodziło o umiejętność pracy w grupie, współdziałania, wspólnego podejmowania wyzwań i pokonywania przeszkód.

Serdecznie dziękujemy naszym instruktorom: Kozie, Mrówie i Całusowi za super atmosferę, profesjonalną opiekę i życzliwość. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się z nimi spotkamy.

Pobyt w Miechucinie nauczył nas, że w pojedynkę, sami niewiele możemy, ale razem w grupie możemy wszystko.

Więcej…

II Etap Międzyszkolnego konkursu „Hurray! I know English!”

Do II etapu konkursu, po eliminacjach na poziomie szkolnym, zakwalifikowali się  uczniowie kl. 6A : Artur Dustet Leskiewicz i Bartłomiej Wiliński.

II etap  konkursu  „Hurray! I know English!” odbędzie się 09.03.2017 r. o godz. 10   w Zespole Szkół nr 12 w Gdyni.

Gratulujemy naszym uczniom i trzymamy kciuki!

Napisała Lidia Kozłowska

„ Łamigłówki mądrej główki”

VII Międzyszkolna Olimpiada Umiejętności Klas 6 Integracyjnych.

„ Łamigłówki mądrej główki”

W dniu 1 grudnia 2016 roku odbyła się   VII Międzyszkolna Olimpiada Umiejętności Klas 6 Integracyjnych pod hasłem „Łamigłówki mądrej główki”.

W Olimpiadzie wzięły udział czteroosobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 23, Szkoły Podstawowej nr 35 oraz uczniowie S.P. nr 11.

Celem  imprezy było  umożliwienie uczniom sprawdzenia swoich umiejętności w formie zdrowej rywalizacji, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach dnia codziennego, budowanie poczucia własnej wartości, pozytywne wzmocnienie, wdrażanie do rozwijania swojej kreatywności, tolerancji, przyzwyczajanie do zróżnicowanego obrazu społeczeństwa a przede wszystkim dobra zabawa.

Więcej…

Piotruś Pan w Teatrze Muzycznym

W piątek 7.10.2016 roku klasy 5a i IIb miały okazję zobaczyć spektakl w 3D,,Piotruś Pan” w Teatrze Muzycznym. Przedstawienie było fantastyczne, niesamowite efekty specjalne, piękna muzyka i wspaniała gra aktorów, szczególnie dziecięcych, no i Nana… piękna suczka, taka grzeczna na scenie. Polecamy wszystkim ,,Piotrusia Pana”, warto wybrać się do teatru!


Strona 5 z 18

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 4-8