Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 4-7

Wycieczka da Gniezna i Poznania

W dniach 26. i 27. kwietnia 2018r. uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej odwiedzili Gniezno i Poznań. Odwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską, a w Poznaniu: Bramę Poznania, Maltę - zespół obiektów sportowo – rekreacyjnych, gdzie wyszaleliśmy się na saneczkach i karuzeli, rynek w Poznaniu, Rogalowe Muzeum, gdzie uczyliśmy się robić i mogliśmy posmakować Rogali Świętomarcińskich, a także wzięliśmy udział w lekcji muzealnej w Muzeum Archeologicznym pt. ,,Egipski salon urody”. Noc spędziliśmy  w hostelu w  samym centrum Poznania z pięknym widokiem na Plac Wolności, co było dodatkową atrakcją. Wycieczka była super i nawet pogoda nam dopisała, szczególnie drugiego dnia, dlatego wróciliśmy wprawdzie zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

Więcej…

Projekt szkielet

Na zajęciach z przyrody uczniowie klasy 4a i 4b zajmowali się budową i funkcjami układu szkieletowego człowieka. Uczniowie szukali informacji, jaką rolę pełnią kości i dlaczego "trzymają się razem". Dowiedzieli się, ile kości ma człowiek, jaka jest najdłuższa i najkrótsza kość w ciele człowieka i dlaczego szyja żyrafy jest długa. Nauczyli się, że szkielet i mięśnie umożliwiają ruch. Na koniec uczniowie z makaronów  wykonali szkielet człowieka:)

Joanna Zarzycka

Konkurs "Gdynia. Ekologia przyszłości"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. " Gdynia. Ekologia przyszłości".  Konkurs dla klas IV - VII  szkoły podstawowej, organizowany był przez EDF Polska S.A. oraz OPEC Sp. z o.o. Gdynia.  Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych zasad zrównoważonego gospodarowania  energią  powiązanych  z  zagadnieniami  dotyczącymi pracy  elektrociepłowni, ogrzewaniem  mieszkań  i  wody miejską siecią  ciepłowniczą.

Balbina Rogalka

 

Popołudnie Gier

W czwartek 20 października uczniowie i rodzice 4 b zorganizowali Popołudnie Gier. Planszówki,  poczęstunek, radość wspólnych chwil ( mimo sprawdzianu następnego dnia) to świetny sposób, by się lepiej  poznać. Współpracowaliśmy i rywalizowaliśmy w atmosferze śmiechu, akceptacji, po prostu dobrej  zabawy , która spodobała się wszystkim. Planujemy kolejne spotkania. Tym razem Wieczór Gier...bo już jesień zagościła u nas na dobre.

Klasa 6 ulicami Gdyni

Dnia 19.05. br. klasa 6b wraz z wychowawcą Balbiną Rogalką przeszła ulicami Gdyni w celu poznania cech stylu modernistycznego. Uczniowie wysłuchali przewodnika, który przypomniał wszystkim historię miasta. Zobaczyliśmy Dworzec Główny  podziwiając  styl lat 20-tych i 30-tych XX w. Modernizm tego okresu cechowała szlachetna prostota, funkcjonalizm, nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne. Styl ten zrodził architekturę piękną i zarazem przyjazną człowiekowi. Uczniowie zobaczyli gdyńskie symbole modernistyczne: budynek ZUS oraz tzw. Bankowiec;.  Dawny budynek ZUS, ul. 10 Lutego 24, zaprojektowany został przez Romana Piotrowskiego. Po wojnie stał się siedzibą Polskich Linii Oceanicznych. Następnie zwiedziliśmy Bankowiec; Zespół Mieszkaniowy BGK, ul. 3 Maja 27/31 zaprojektowany został przez inż. architekta Stanisława Ziołowskiego.  Jest to największy kubaturowo budynek mieszkalny międzywojennej Gdyni, a jego długość wzdłuż ul. 3 Maja wynosi ponad 90 metrów.
Zaliczał się on do najciekawszych,  największych i najnowocześniejszych apartamentowców w Polsce w okresie międzywojennym. W podziemiach Bankowca; znajduje się Mini Muzeum założone zostało przez mieszkańców budynku. Pod koniec wycieczki wszyscy udaliśmy się do InfoBox-u oraz na Skwer Kościuszki podsumowując wiedze w formie w terenie.
Balbina Rogalka


Zdjęcia z wycieczki na flogu szkolnym

Nagrody dla naszych uczniów

Od ośmiu lat SP 23 organizuje Międzyszkolny Konkurs Literacki „Czas szkoły, czas dojrzewania”. Miło nam poinformować, że w tym roku dwoje uczniów z klasy 5a zostało wyróżnionych w kategorii PROZA.

Oliwia Puszczyńska otrzymała Nagrodę Specjalną za  opowiadanie pt. „Spotkanie z lwem”, a Mateusz Karnaszewski otrzymał wyróżnienie za opowiadanie pt. „Pomoc zza świata”.

Rozdanie nagród odbyło się w Cafe Vademecum w Gdyni 12 kwietnia 2017 r.

Warto podkreślić, że te dwa utwory znalazły się w książce, zawierającej wszystkie nagrodzone prace.

GRATULUJEMY NASZYM LITERATOM i liczymy na nagrody w przyszłym roku.


Strona 4 z 17

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 4-8