Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy 4-7

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Witolda Kukowskiego

W dniu 8 października 2018 roku na terenie  Parku Kolibki odsłonięto tablicę  upamiętniającą Witolda Kukowskiego, przedwojennego właściciela tego terenu, który został zamordowany w roku 1939 w Piaśnicy. W uroczystości wziął udział ambasador Republiki Estońskiej w Polsce Roger Martin. Naszą szkołę reprezentowała klasa Va.


7a na cmentarzu wojskowym w Redłowie

W ten szczególny listopadowy czas klasa 7a odwiedziła cmentarz wojskowy w Redłowie. Zapaliliśmy znicze i chwilą ciszy upamiętniliśmy polskich Bohaterów – Obrońców wybrzeża, którzy walczyli i umierali za naszą Ojczyznę. Musimy o Nich pamiętać, tym bardziej teraz, kiedy świętujemy stulecie odzyskania niepodległości.

Interaktywne książki - to coś dla nas!

W ostatnich dniach października naszych uczniów odwiedziła pani z gdańskiego wydawnictwa „Meandry”, aby podczas zajęć warsztatowych nauczyć ich, jak korzysta się z interaktywnych książek. Propozycją dla najmłodszych była opowieść „Złote czasy piratów”, klasy 4a i 4b wybrały się w podróż do średniowiecznej Florencji, w której szalała epidemia dżumy zwanej czarną śmiercią, a ósmoklasiści mogli dokonywać wyborów w imieniu Antka żyjącego tuż po II wojnie światowej. Książki interaktywne dają czytelnikowi możliwość dokonywania wyborów, wpływania na losy bohaterów, a co za tym idzie kreowania różnych zakończeń opowieści. To była świetna, kreatywna zabawa.

STUTTHOF W SZTUTOWIE

W połowie października klasy ósme i III gimnazjum udały się do Sztutowa, aby uczestniczyć w żywej lekcji historii. Oprowadzający nas przewodnicy  po Muzeum Stutthof, wyjaśnili tak trudne zagadnienia jak holocaust, nazizm, faszyzm. Przekonaliśmy się, w jaki sposób ideologia może zmienić nastawienie człowieka wobec człowieka, do jakiego prowadzi bestialstwa i „zezwierzęcenia”.

Więcej…

Niezwykli goście w naszej szkole

Oddziały przedszkolne oraz kl. 4a i 4b naszej Jedenastki  w miniony piątek odwiedziła...foka, która przybyła do nas wraz z pracownikiem Stacji Morskiej prosto z Helu.  Foka - eksponat edukacyjny- pozwoliła  przedszkolakom i uczniom  poznać nieco świat fauny i flory naszego Bałtyku, a pan Wojciech Górski - edukator Stacji Morskiej, biolog i oceanograf - cierpliwie tłumaczył dzieciom, dlaczego powinniśmy dbać o te przepiękne ssaki oraz jak ważne jest dbanie o środowisko morskie. Młodsze i starsze dzieci spotkanie z foką zapamiętają na długo. Otrzymane upominki - focze  książeczki, zakładki  i zdjęcia sprawią, że dzieci będą mogły zawsze przypomnieć sobie i innym, jak cenne przyrodniczo jest środowisko morskie wokół nas i co trzeba zrobić, by je zachować. Przedszkolaki i uczniowie  z Jedenastki dzięki tym wspaniałym zajęciom wiedzą o tym doskonale!

Więcej…

Festiwal Nauki E(x)plory

W dniach 25. i 26.10.2018 roku klasa 7a wzięła udział w Festiwalu Nauki E(x)plory, który jak co roku odbywał się w Centrum Nauki Experyment. Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję spotkać się z YouTuberem prowadzącym swój własny kanał edukacyjny, Dawidem Myśliwcem, a potem wzięli udział w warsztacie poświęconym ciśnieniu powietrza.

Więcej…

Strona 3 z 18

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 4-8