Klasy 4-8

"Book in a box" czyli "Lektura w pudełku".

W lutym i marcu uczniowie klas 4-7 brali udział w konkursie polegającym na wykonaniu ilustracji w pudełku do omawianej w tym roku szkolnym lektury. Uczniowie sami dokonywali wyboru zarówno książki jak i sceny, którą przedstawiali w zamkniętej przestrzeni pudełka, a następnie przesyłali zdjęcia swoich prac. Nadesłane prace tak bardzo spodobały się organizatorkom konkursu, że nie wyłoniono zwycięzców. W galerii prezentujemy zdjęcia wszystkich prac, aby każdy mógł wybrać tę, która mu się najbardziej podoba :)

Ewa Bohdanowicz i Krystyna Staniszewska

Warsztaty FINA w naszej szkole

Trzeciego i czwartego grudnia monotonię lekcji online urozmaiciły warsztaty filmowe poprowadzone przez edukatorów Filmoteki Narodowej (FINA) w ramach programu Filmoteka Szkolna..
Klasy 4a i 5a uczestniczyły w zajęciach "ABC animacji", klasy 6a i 6b dowiedziały się o tym "Co trzeba słyszeć? Dźwięk i muzyka w filmie", a klasy 7a i 7b wzięły udział w "Animowanych eksperymentach". Wszystkie zajęcia odbywały się na platformie Zoom, co dostarczyło uczestnikom dodatkowych emocji :)

"Kino w trampkach" w naszej szkole :)

Ponieważ nie możemy chodzić do kina, zaprosiliśmy kino na nasze lekcje. W ostatnim tygodniu listopada wszystkie klasy 4-8 wzięły udział w warsztatach organizowanych w ramach Festiwalu Filmowego Online "Kino w trampkach", podczas których uczniowie oglądali filmy krótkometrażowe dopasowanie tematyką do ich wieku. Po projekcjach nasz gość, pani Iwona Chojnacka analizowała z uczniami obejrzane filmy. Rozmowy dotyczyły edukacji filmowej, społecznej samorozwoju. Było świetnie!

Wirtualna wycieczka do Sulejówka

Zbliża się Święto Niepodległości, więc klasy 3a, 5a, 6a i 7b udały się w wirtualną podróż do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
Uczniowie wzięli udział w warsztatach online, które na platformie Zoom poprowadziły panie edukatorki z Muzeum J.Piłsudskiego.
Klasa 3a uczestniczyła w zajęciach "Mieszkańcy spod Jedenastki".
Uczniowie klas 5a i 6a poznali ciekawą historię "Od Ziuka do Józefa-komiksowa opowieść o Józefie Piłsudskim", a uczniowie 7a odbyli "Spotkanie z "bostonką".
okazało się, że nawet wirtualne podróże mogą być świetnym urozmaiceniem zajęć.

GOŚCILIŚMY „W KRAINIE MITÓW”

W listopadzie uczniowie wszystkich klas czwartych, piątych i szóstych obejrzeli spektakl pt: „W krainie mitów”. Przedstawienie w przystępny i zabawny sposób przypomniało uczniom najważniejszych bohaterów mitów greckich: Prometeusza, Pytię, Ikara, Syzyfa, Midasa. Bohaterami scenicznej opowieści była para urwisów, Ola i jej brat Michał, którzy podczas szkolnej wycieczki, swoim niewłaściwym zachowaniem spowodowali przeniesienie się do czasów mitycznych. Te psotne bliźniaki przypominały naszych uczniów, może właśnie dlatego spektakl tak bardzo im się podobał.

,,Sztuka w przestrzeni publicznej”

Klasa 8a wzięła udział w warsztatach  ,,Sztuka w przestrzeni publicznej” w gdyńskim InfoBox. Najpierw obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy ciekawej prezentacji pokazującej, jakie są rodzaje sztuki w miejscach publicznych w Gdyni i w innych miastach na świecie, następnie mieliśmy okazję zaprojektować swój własny mural i opowiedzieć o nim. Mogliśmy również porozmawiać z artystami dbającymi o estetykę naszego miasta.

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 4-8