Klasy 4-8

,,Sztuka w przestrzeni publicznej”

Klasa 8a wzięła udział w warsztatach  ,,Sztuka w przestrzeni publicznej” w gdyńskim InfoBox. Najpierw obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy ciekawej prezentacji pokazującej, jakie są rodzaje sztuki w miejscach publicznych w Gdyni i w innych miastach na świecie, następnie mieliśmy okazję zaprojektować swój własny mural i opowiedzieć o nim. Mogliśmy również porozmawiać z artystami dbającymi o estetykę naszego miasta.

8a na Cmentarzu Obrońców Wybrzeża

Jak co roku, w okolicach Święta Wszystkich Świętych, nasza klasa 8a odwiedziła Cmentarz Obrońców Wybrzeża w Gdyni-Redłowie. Zapaliliśmy znicze, oddając w ten sposób hołd bohaterskim Żołnierzom walczącym w obronie naszej Ojczyzny.

KULTURALNI.PL W DOMKU ŻEROMSKIEGO

W październiku odwiedziliśmy Domek Żeromskiego w Orłowie. Spotkaliśmy się tam z panem Sławomirem Kitowskim grafikiem, plakacistą, twórcą albumów o historii Gdyni. W stylowych wnętrzach pełnych pamiątek po pisarzu usłyszeliśmy opowieść o pobycie Żeromskiego w Orłowie, dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa dzielnicy i obejrzeliśmy świetny film dokumentalny o powstawaniu Gdyni, portu.

STOP CYBERPRZEMOCY!

W piątek 11 października uczniowie klas 5a, 5b i 7a wzięli udział w warsztatach dotyczących cyberprzemocy. Podczas zajęć, które zostały przeprowadzone przez panią psycholog, w przystępny sposób wyjaśniono zasady działania popularnych wśród młodzieży aplikacji takich jak  Messenger, Facebook, Instagram, WhatsApp, Snapchat, TikTok. Zostały przedstawione zagrożenia czyhające zwłaszcza na młodych użytkowników , którzy często nawet nie zdają sobie sprawy z ich istnienia.

BohaterON

Klasa 8a wzięła udział w akcji pisania kartek i listów do Powstańców Warszawskich w ramach kampanii BohaterON. Wysłaliśmy do naszych żyjących jeszcze Bohaterów zarówno wiadomości w wersji tradycyjnej jak i przez Internet. Podziękowaliśmy za bohaterską postawę w czasie Powstania Warszawskiego w 1944 roku i życzyliśmy wielu sił, zdrowia i życzliwości ze strony innych ludzi.

Nasz poczet na uroczystościach

27.09. poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach upamiętniających 80-tą rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Obchody miały miejsce przy pomniku Armii Krajowej na Skwerze Kościuszki.

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 4-8