Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Koło teatralne


Zaczarowany las

Koło Teatralne  klasy 2a  gościło z występami w pobliskich przedszkolach: w Przedszkolu nr 5  oraz w Przedszkolu nr 14. Pokazaliśmy przedstawienie kukiełkowe pt. "Zaczarowany las". Przedszkolna widownia obejrzała je  z zainteresowaniem. Rozmawialiśmy wspólnie o treści przedstawienia i morale z niego płynącym. Widzowie otrzymali kukiełki na patyczkach do samodzielnego stworzenia dowolnej postaci. Artyści otrzymali w podziękowaniu od widzów, upominki oraz zaproszenie  do siebie z kolejnym  przedstawieniem.W drodze powrotnej uczciliśmy udane występy  wizytą w cukierni.

Przyjście Wiosny

Dnia 27 marca uczniowie klasy 1a i 2a uczęszczający na zajęcia Szkolnego Koła Teatralnego odwiedzili dzieci w Przedszkolu Sióstr Dominikanek. Swoim młodszym koleżankom i kolegom przedstawili inscenizację pt. „Przyjście wiosny”. Pomimo wielkiej tremy nasi aktorzy wykazali się świetną interpretacją tekstu oraz doskonałymi umiejętnościami wokalnymi. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów gdy śniegowe bałwanki żegnały zimę, a bocian i mieszkańcy  łąki powitali wiosnę. W podziękowaniu aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i obdarowani słodyczami.  Tego samego dnia zespół teatralny odwiedził również naszych przedszkolaków, którzy obejrzeli przedstawienie z wielkim entuzjazmem i  brawami nagrodzili swoich szkolnych kolegów. Takie owacje  na pewno zachęcą młodych aktorów do dalszej pracy.

Opiekun Koła Teatralnego – Elżbieta Śliwińska
2015-03-29
Więcej…

KOŁO TEATRALNE

Nasze zajęcia w Kole Teatralnym rozwijają zainteresowania uczniów teatrem, uwrażliwiają na sztukę. Podczas zajęć dzieci poznają proces twórczy, rozwijają swoje zdolności recytatorskie, zdobywają umiejętności improwizacyjne, pracy ciałem. Pracujemy nad emisją głosu, wyrazistością wymowy, pokonywaniem tremy. W ciągu jednego semestru przygotowujemy jedno przedstawienie. Poprzez pracę w kole pobudzamy też uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły i lokalnego środowiska. Przedstawienia prezentujemy uczniom naszej szkoły, a także  na uroczystościach z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki. Odwiedzamy też okoliczne przedszkola, dostarczając dzieciakom miłych chwil i ciekawych przeżyć artystycznych.

ŻUCZEK I ŻABKI

Przedstawienie "Żuczek i żabki" opowiada o przygodach małego żuczka, który czuł się samotny i opuszczony podczas, gdy jego mama wyruszyła do lasu w poszukiwaniu jedzenia. Opiekuńcze i pogodne żabki umilały mu czas oczekiwania na mamę, zabawiając go i wciągając do wspólnej zabawy. Przedstawienie obejrzeli uczniowie naszej szkoły, babcie i dziadkowie, rodzice, a także przedszkolaki z pobliskich przedszkoli.

Więcej…

Bachorki i Aniołeczki

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, Koło  Teatralne pod kierunkiem pani Katarzyny Chmielewskiej, przygotowało przedstawienie pt. „Bachorki i Aniołeczki”. Opowiada ono o marzeniach dzieci aby żyć w pokoju, i o tym, żeby dorośli mieli więcej czasu na wspólne czytanie książek, chodzenie do kina, teatru, do cyrku, na lody…

Więcej…

Więcej artykułów…

Strona 1 z 2

Jesteś tutaj: Start