Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

ZAMIAST WARSZTATÓW

Część 1

Moi Drodzy,

Ponieważ przez dwa tygodnie nie będziemy się widzieć, postanowiłam "poprowadzić" warsztaty internetowo. Oczywiście wiem, że to zupełnie nie to samo, ale trzeba dostosować się do warunków i możliwości.

Zapraszam zatem uczniów, ale również rodziców do zapoznawania się z proponowanymi treściami - będę przekazywać linki na YouTube

Na pierwszy ogień trochę o radzeniu sobie ze stresem. Myślę, że wszystkim nam się przyda.

Mój ulubieniec jeśli chodzi o relaksację - Trening Autogenny Schultza

Trudno znaleźć idealną wersję w internecie, jednak znalałam dwie niezłe, do wyboru z głosem kobiecym: https://www.youtube.com/watch?v=DAxYabx1ELQ

lub męskim: https://www.youtube.com/watch?v=6z--bQD3zBw

Pamiętajcie, że trening ten należy powtarzać (najlepiej codziennie)! Wtedy w coraz krótszym czasie przynosi efekty (czyli odprężenie).

Polecam szczególnie 8-klasistom, do "zadanych" już ćwiczeń oddechowych (teraz będzie Wam łatwiej).

Pozdrawiam bardzo ciepło,

Asia Ossowska - psycholog


Cześć 2

Ze względu na to, że przymusowo mamy obecnie sporo czasu wolnego, a do tego nie możemy typowo go wykorzystać (np. na spotkania w większym gronie, czy wyjście do kina), chciałabym dziś zaproponować filmik dotyczący świetnych sposobów spędzania czasu wolnego: https://www.youtube.com/watch?v=OACu9t0G2ZQ.

Mam nadzieję, że Was zainspiruje.

Podzielcie się w komentarzach Waszymi najfajniejszemu sposobami spędzania wolnych dni.

Pozdrawiam ciekawie (a może ciekawsko.), Asia Ossowska - psycholog


Część 3

Mam nadzieję, że poprzednia część zainspirowała Was na tyle, że nie spędzacie obecnie całych dni przed komputerem czy z komórką w ręku. Oczywiście z pewnością nie zaszkodzi porozmawiać przez internet ze znajomymi albo pograć troszkę w jakąś grę (wybierajcie te rozwojowe, które czegoś Was nauczą), ale jak wiemy "co za dużo, to niezdrowo". Dlatego dziś proponuję bardzo krótki filmik dotyczący uzależnienia od internetu i tego jak sobie z nim radzić: https://www.youtube.com/watch?v=6t1ilT3vLEA.

Drodzy rodzice, pamiętajcie, że w komórkach Waszych dzieci też jest internet!

Pozdrawiam internetowo, Asia Ossowska - psycholog

Jesteś tutaj: Pedagog/Psycholog ZAMIAST WARSZTATÓW