Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Oświadczenie

W związku z kontrowersją dotyczącą decyzji o niekorzystaniu z telefonów komórkowych na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdyni, informuję, iż uczniowie mają możliwość korzystania z telefonów komórkowych pod kontrolą nauczyciela w celach edukacyjnych na zajęciach szkolnych
i pozaszkolnych.

Dbamy, aby uczniowie nie spędzali przerw pochłonięci graniem oraz mediami społecznościowymi, gdyż utrudnia im to rozwój społeczno–emocjonalny, budowanie więzi, relacji rówieśniczych i koncentrację uwagi na lekcji. Od momentu wprowadzenia tej decyzji na przerwach śródlekcyjnych zauważamy wzrost ilości czasu spędzanego przez uczniów na wspólnej rozmowie, zabawie i współpracy.

Uczeń, który potrzebuje kontaktu z rodzicem, ma możliwość skorzystania z telefonu w sekretariacie szkolnym oraz kontaktu przez wychowawcę i pielęgniarkę szkolną. Nie jest zabronione posiadanie telefonu komórkowego w szkole, z tym, że w czasie dnia szkolnego musi być on wyłączony/ wyciszony i schowany w tornistrze.

 

Sławomir Wiśniewski

Dyrektor

Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdyni

Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa i Przedszkole Oświadczenie