Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

IV MIĘDZYNARODOWE KRÓTKOTERMINOWE ZAJĘCIA

 

 

 

 

 

 

IV MIĘDZYNARODOWE KRÓTKOTERMINOWE ZAJĘCIA

w S.P. 11 w Gdyni, w ramach projektu Erasmus+

‘Your market, your region, our Europe’

13.05 – 18.05.2019

W dniach 13-18 maja 2019 roku w naszej szkole odbyły się czwarte międzynarodowe warsztaty poświęcone projektowi 'Your market, your region, our Europe', realizowanemu w ramach programu Erasmus plus. Nauczyciele i uczniowie z Hiszpanii, Włoch i Łotwy odwiedzili naszą szkołę, aby kontynuować pracę nad projektem. Głównym celem tego spotkania było zidentyfikowanie i opisanie charakteru lokalnych targowisk oraz związanych z nimi strategii marketingowych. Kluczowe było także rozwijanie umiejętności społecznych i komunikacyjnych uczestników z wykorzystaniem języka angielskiego.

Podczas majowego spotkania w Gdyni, wszyscy uczestnicy projektu wykonywali wiele różnorodnych zadań na warsztatach zorganizowanych na terenie naszej szkoły oraz poza nią – na lokalnych targowiskach. Brali udział w zajęciach integracyjnych, przedstawiali przygotowane wcześniej prezentacje multimedialne dotyczące architektury lokalnych targowisk oraz życia społecznego toczącego się wokół nich. Aktywnie włączyli się do zajęć praktycznych - „Masterchef”, degustowali polskie specjały oraz tworzyli prezentacje na podstawie informacji zdobytych w czasie wykonywanych zadań.

Uczniowie i nauczyciele spędzili czas na wspólnych wycieczkach edukacyjnych do Gdyni, Gdańska i Malborka. W Gdyni wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Agencji Rozwoju Gdyni oraz zwiedzili Muzeum Hali Targowej. Natomiast w Gdańsku wraz z przewodnikiem PTTK starali się odnaleźć pozostałości starych targowisk i miejsc, gdzie w dawnych czasach dobijano targu. Na halach targowych w Gdyni i Gdańsku uczniowie wykonywali zaplanowane wcześniej przez nauczycieli zadania. Przeprowadzali min. wywiady ze sprzedawcami, dokonywali zakupów, sporządzali dokumentację fotograficzną, by potem podsumować zebrany materiał w formie pokazów multimedialnych. Po kilku dniach ciężkiej pracy przyszedł czas na aktywny wypoczynek  - zwiedzanie Krzyżackiego Zamku w Malborku. Zagraniczni goście byli zachwyceni organizacją warsztatów, polską gościnnością i zabytkami, które mieli okazję zobaczyć na Pomorzu.

Spotkanie międzynarodowej grupy uczniów i nauczycieli w Gdyni było ostatnim, bardzo udanym, spotkaniem roboczym w ramach projektu „Your market, your region, our Europe”.


Jesteś tutaj: Erasmus Plus IV MIĘDZYNARODOWE KRÓTKOTERMINOWE ZAJĘCIA