Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

III MIĘDZYNARODOWE KRÓTKOTERMINOWE ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+ „Your market, your region, our Europe”

Palma de Mallorca 3-10 luty 2019

W dniach od 3 do 10 lutego 2019r.  grupa uczniów biorąca udział w projekcie „Your market, your region, our Europe” w ramach programu Erasmus + wyjechała na trzecią krótkoterminową wymianę do Palma de Mallorca w Hiszpanii. Przez cały tydzień Marta Szałek, Nela Fiłonowicz, Wiktoria Szulc i Robert Stachowiak wraz z nauczycielami Lidią Kozłowską i Urszulą Nowak uczestniczyli w warsztatach w szkole partnerskiej Colegio Juan de la Cierva w Palmie na Majorce.

 

Program wymiany obejmował zajęcia w budynku szkoły,  jaki i w terenie – na lokalnych targowiskach. Zajęcia, które odbywały się w szkole obejmowały zabawy integracyjne, przedstawienie prezentacji dotyczących  zrównoważonego rozwoju regionu krajów partnerskich, analizę i interpretację informacji zebranych w terenie, tworzenie prezentacji multimedialnych na ich podstawie, zajęcia kulinarne i  najbardziej zaskakującą „blindfold game”, podczas której uczniowie z zasłoniętymi oczami smakowali i odgadywali nazwy lokalnych produktów.

Warsztaty terenowe były równie interesujące, odbywały się na lokalnych targowiskach w miastach Sineu i Palma de Mallorca. Polegały na zebraniu informacji dotyczących różnych aspektów handlu: ekonomii, historii, biologii i technologii. Uczniowie ze wsparciem nauczycieli przeprowadzali wywiady z klientami i sprzedawcami targowisk oraz sporządzali dokumentację fotograficzną.

Uczniowie przez cały czas pracowali w czteroosobowych, międzynarodowych grupach złożonych z Hiszpanów, Włochów, Łotyszy i Polaków. Program spotkania był bardzo bogaty i wyczerpujący. Po zrealizowaniu wszystkich zadań projektowych przyszedł też czas na odpoczynek i wycieczki edukacyjne.  Podziwialiśmy piękne górskie krajobrazy na wycieczce do Port de Soller, szukaliśmy śladów Fryderyka Chopina w Valldemosa i przenieśliśmy się w czasie podczas podróży krajoznawczej starym, drewnianym pociągiem. Sobotę wolną od zajęć zorganizowanych poświęciliśmy na zwiedzanie zabytków stolicy wyspy i relaks na plaży.

Tygodniowe warsztaty na Majorce wzbogaciły nas o nowe doznania kulturowe i kulinarne,   poszerzyły  naszą wiedzę o tej śródziemnomorskiej wyspie, która oferuje nie tylko usługi turystyczne na wysokim poziomie,  ale także jest znaczącym producentem migdałów i cytrusów. Nasi uczniowie spędzili niezapomniane chwile z rówieśnikami z krajów partnerskich pracując nad projektem, bawiąc się i „szlifując” angielski.Jesteś tutaj: Erasmus Plus III MIĘDZYNARODOWE KRÓTKOTERMINOWE ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+