Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

MALI KASZUBI U BOROWEJ CIOTKI

Borowa Ciotka - kaszubska pani darów lasu, pól i ogrodów ugościła w poniedziałek,10 grudnia br. , naszych najmłodszych uczniów na co dzień uczęszczających na  lekcje  języka kaszubskiego. Regionalne zajęcia w gdyńskiej karczmie odkryły przed dziećmi tajemnice pysznej, kaszubskiej kuchni i to w praktyce! Każdy uczestnik wyczarowywał pod okiem życzliwej Cioteczki jabłka w cieście, placki ziemniaczane i pyszne śledzie w śmietanie. Degustacja tych i innych specjałów Borowej Ciotki  małym Kaszubom bardzo smakowała. Gościnna Cioteczka umie czarować i magia jej  miotły ma sprawić, że tajemnice regionalnej kuchni pozostaną na długo w pamięci uczniów. I tak będzie z pewnością!


Jesteś tutaj: Start