Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy młodsze w Straży Pożarnej

W piątek 16 listopada uczniowie klas młodszych odwiedzili Komendę Miejskiej Straży Pożarnej. Zajęcia edukacyjne odbywały się w sali „Ognik”. Wszyscy w miniaturowych strojach strażackich i hełmach czuli się jak prawdziwi strażacy. Obejrzeliśmy krótkie filmy przedstawiające zagrożenia występujące w domu i szkole oraz uczące bezpiecznego postępowania i ewakuacji. W zainscenizowanych pomieszczeniach kuchni, łazienki i pokoju przedstawiono dzieciom zagrożenia i sposoby ich unikania oraz rozpoznawanie oznak pożaru i umiejętności zaalarmowania innych osób. Dzieci uczyły się bezpiecznej ewakuacji  i korzystania ze znaków ewakuacyjnych. Dyżurny strażak pokazał nam jak przebiega akcja alarmowa i wyjazdy strażaków do zdarzenia. Obejrzeliśmy wozy i sprzęt strażacki. Była to bardzo ważna lekcja, zdobyliśmy ogrom wiedzy i doświadczeń.

 

Jesteś tutaj: Wydarzenia: klasy 0-3 Klasy młodsze w Straży Pożarnej