Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

„11” świętuje setną rocznicę odzyskania niepodległości!

Przygotowując się do obchodów setnej rocznicy uczniowie „jedenastki” mieli możliwość zaprezentować własną twórczość w postaci poezji o tematyce patriotycznej.

Dzień przed obchodami odbył się także konkurs recytatorski „Słowo o Wolności”, w którym I miejsce zajęła Asia Gostomska z klasy 5a, II miejsce – Patrycja Kamba-Kibatshi z klasy 4a oraz Robert Stachowiak z klasy 7a, natomiast III miejsce przypadło Wojtkowi Bielińskiemu z klasy 6a.

9 listopada cała szkoła hucznie obchodziła Święto Niepodległości.

Uczniowie klas 4-8 SP oraz III gimnazjum wraz z wychowawcami wzięli udział w grze szkolnej „Z wolnością Jej do twarzy”, podczas której musieli w jak najkrótszym czasie zrealizować zadania z pięciu stanowisk: historycznego, artystycznego, literackiego, językowego i przyrodniczego. Wszystkie zadania związane były tematycznie z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Po zaciętej, bardzo wyrównanej  rywalizacji (niejednokrotnie decydowały sekundy) I miejsce w grupie młodszej (klasy 4-6) zwyciężyła klasa 5a pani Katarzyny Saganowskiej, natomiast w grupie starszej (klasy 7-8 i III gimnazjum) najlepsza okazała się klasa 8a pana Adama Sarny.

O godzinie 11.11. zabrzmiał głośno  w naszych szkolnych murach „Mazurek Dąbrowskiego”

Atrakcją tego dnia był międzyklasowy konkurs piosenki patriotycznej „Niepodległa  nuta”. Wszystkie klasy – począwszy od zerówki, aż do III gimnazjum –  wykazały się ogromnym zaangażowaniem, rewelacyjnym przygotowaniem muzycznym, instrumentalnym i choreograficznym.

W naszych obchodach wziął udział sam marszałek Józef Piłsudski (tak naprawdę pan Dariusz Łaszyca ze Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej), który zasiadł w jury konkursu muzycznego oraz wręczał nagrody. Gość specjalny wyróżnił swoich faworytów muzycznych – uczniów klasy III b gimnazjum (przygotowywanych przez wychowawcę – panią Katarzynę Kowalską), reprezentantkę klasy 8b – Nelę Fiłonowicz oraz dzieci z klasy 4b (poprowadzone przez wychowawcę – panią Ewę Bohdanowicz).

Ostatnia konkurencja „Zróbmy hałas dla Niepodległej” ukazała kreatywność, umiejętność klasowej współpracy. Zawołania były godne tegorocznego święta.

Organizatorkom – pani Asi Ossowskiej i pani Kasi Saganowskiej – poza naszymi uczniami, pomagali również absolwenci, zwłaszcza Wiktor Marcinkowski, który uwiecznił zdarzenie na niemal 600 zdjęciach.


Jesteś tutaj: Start