Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

KASZUBSKIE ZAJĘCIA W AKWARIUM GDYŃSKIM

Nadmorska przyroda Kaszub Północnych fascynuje i zadziwia, dlatego uczniowie Jedenastki uczący się języka kaszubskiego biorą udział w adresowanym do nich projekcie edukacyjnym "Kaszuby na fali". Uczniowie w zależności od wieku biorą udział w dwóch odsłonach kaszubskich zajęć: "Kùr Diôbeł i kaszëbsczé bùrczibasë oraz "Bôłt pòd kaszëbską banderą".

To wspaniała okazja, by poprzez zabawę, odkrywanie, doświadczanie poznać świat kaszubskiej fauny i flory przy okazji wzbogacając słownictwo języka swojej małej ojczyzny. Uczestnicy zajęć zwiedzają także całe oceanarium, a  kaszubskie zajęcia i zwiedzanie są dla dzieci uczących się języka regionalnego całkowicie bezpłatne. Do tej pory z projektu skorzystali uczniowie klasy "O", pierwszo- czwarto- i piątoklasiści. Do końca listopada z zajęć skorzystają kolejni uczniowie naszej szkoły. Udział w projekcie "Kaszuby na fali"to świetny sposób na naukę języka kaszubskiego i poznawanie nadmorskich skarbów Bałtyku.

 

Jesteś tutaj: Start