Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

SSAKI BAŁTYKU W NASZEJ JEDENASTCE

Piękno i unikatowość środowiska morskiego, wśród którego mieszkamy jest dla uczniów naszej szkoły szczególnie ważna. Od najmłodszych klas wiele dzieci uczy się języka kaszubskiego, w którego naukę wpisane poznawanie fauny i flory Kaszub Północnych. Niezwykli goście - pan Wojciech Górski - pracownik Stacji Morskiej w Helu, edukator, biolog i oceanograf wraz z bohaterką, która wzbudziła wiele emocji w naszej szkole :-))) - eksponatem foki obrączkowanej, spędzili w naszej szkole dwa minione piątki po to,  by jak najwięcej uczniów dowiedziało się, jakie skarby kryje w sobie nasz Bałtyk oraz co zrobić, by zachować piękno naszego akwenu  dla przyszłych pokoleń.

Uczniowie aktywnie brali udział w tych ciekawych zajęciach, zadawali pytania, sami przedstawiali pomysły na ochronę nadmorskiej  przyrody . Ponadto dzieci z naszej szkoły  wiedzą, co zrobić, gdy na plaży zauważą fokę, jaką zachować odległość od spotkanego ssaka, tak by czuł się bezpiecznie. Temat ssaków Bałtyku okazał się ważny i potrzebny,a uczestnicy zajęć zostali obdarowani"foczymi" upominkami, które będą przypominać o konieczności dbania o środowisko morskie. Spotkania z foką dla uczniów naszej Jedenastki okazały się świetną lekcją, dzięki której są świadomi bogactwa fauny i flory nadmorskiej przyrody Kaszub i na pewno zrobią wszystko, by je zachować.Jesteś tutaj: Start