Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

To była prawdziwa szkoła demokracji!

Wasi najstarsi koledzy po raz pierwszy w życiu uczestniczyli w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta. Zgodnie z procedurami na korytarzu pojawiły się plakaty wyborcze kandydatów: Mateusza Przybyła, Jakuba Bruuggemanna, Wiktora Jastrzębowskiego i Bartosza Górki. Był czas na agitację, sondaże wyborcze, a także na debatę, w której uczestniczyli wszyscy wyborcy, czyli uczniowie klas III gimnazjum oraz kandydaci przedstawiający swoje programy wyborcze. 24 października każdy z uprawnionych do głosowania oddał swój głos na jednego z kandydatów, a komisja w składzie: Marta Kalkowska, Ola Żelazna, Paweł Wielgus i Zuzia Wcisło po policzeniu głosów przedstawiła wyniki wyborów.

Wygrał Bartosz Górka i przez najbliższe dwa lata z młodymi radnymi z innych szkół (w wieku od 15-21 lat) będzie zasiadał w Młodzieżowej Radzie Miasta przy Prezydencie Miasta Gdyni. Na drugim miejscu znalazł się Wiktor Jastrzębowski, ale brawa należą się wszystkim za fantastyczną kampanię wyborczą. Dorośli powinni uczyć się od Was otwartości i umiejętności prowadzenia dyskusji w przyjaznej atmosferze. Wielkie gratulacje!

Katarzyna Kowalska


Jesteś tutaj: Wydarzenia II - III WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA