FILM JAKO TEKST KULTURY

Wyjście do kina nie służy tylko rozrywce (jak to niektórym się wydaje), ale przede wszystkim pozwala młodym odbiorcom uczyć się odczytywania filmu jako tekstu kultury, w którym zapisane są ważne treści, często skłaniające do refleksji. Dlatego jak w latach poprzednich nasza szkoła uczestniczyła w projekcie „Gdynia Dzieciom”, który jest filmową imprezą towarzysząca 43. Festiwalowi Filmowemu w Gdyni. Nasi uczniowie uczestniczyli w wielu seansach, którym często towarzyszyły konkursy z nagrodami i spotkania z reżyserami lub aktorami. Obejrzeliśmy filmy: „Tarapaty”, „Jak wiatr”, Niebo mojej matki”, „Piekielne wesela” oraz „Feliks, Net i Nika czyli teoretycznie możliwa katastrofa”. Filmowe spotkania dzięki sile obrazu pozwoliły nam  poznać problemy naszych rówieśników z różnych epok i krajów świata (od Polski po Iran, Hiszpanię, Czechy i Chiny).

Katarzyna Kowalska

Jesteś tutaj: Start