Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

FILM JAKO TEKST KULTURY

Wyjście do kina nie służy tylko rozrywce (jak to niektórym się wydaje), ale przede wszystkim pozwala młodym odbiorcom uczyć się odczytywania filmu jako tekstu kultury, w którym zapisane są ważne treści, często skłaniające do refleksji. Dlatego jak w latach poprzednich nasza szkoła uczestniczyła w projekcie „Gdynia Dzieciom”, który jest filmową imprezą towarzysząca 43. Festiwalowi Filmowemu w Gdyni. Nasi uczniowie uczestniczyli w wielu seansach, którym często towarzyszyły konkursy z nagrodami i spotkania z reżyserami lub aktorami. Obejrzeliśmy filmy: „Tarapaty”, „Jak wiatr”, Niebo mojej matki”, „Piekielne wesela” oraz „Feliks, Net i Nika czyli teoretycznie możliwa katastrofa”. Filmowe spotkania dzięki sile obrazu pozwoliły nam  poznać problemy naszych rówieśników z różnych epok i krajów świata (od Polski po Iran, Hiszpanię, Czechy i Chiny).

Katarzyna Kowalska


Jesteś tutaj: Start