Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasa IIa w Experymencie

28 lutego 2018r. uczniowie klasy IIa odwiedzili Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Po obejrzeniu wystawy stałej, dzieci uczestniczyli  w warsztatach CHEMIA POD NAPIĘCIEM . Pod czujnym okiem edukatorów uczniowie wykonywali szereg doświadczeń z zakresu elektrochemii, m. in.: zbudowali ogniwo, sprawdzili, jakie roztwory przewodzą prąd elektryczny i wykonali kolorową elektrolizę  oraz spróbowali odpowiedzieć na pytanie, czy woda rzeczywiście przewodzi prąd oraz jak z warzyw i owoców zrobić … baterie.

Interaktywne zajęcia pokazały uczniom, jak można bawić się nauką. Polecamy!

Joanna Zarzycka

Jesteś tutaj: Wydarzenia II - III Klasa IIa w Experymencie