Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

W WIZYTĄ W RADIU GDAŃSK

Dzięki redaktorowi Tomaszowi Gawińskiemu klasa IIb gimnazjum miała możliwość odwiedzenia Radia Gdańsk i poznania tajników pracy w rozgłośni. Pan Arkadiusz Chomicki najpierw zaprowadził nas do studia koncertowego, gdzie usłyszeliśmy kilka anegdot o występujących tu artystach. W reżyserce dowiedzieliśmy się, jak realizuje się nagrania i do czego służy „mikser”. W redakcji dziennikarze radiowi opowiedzieli nam  o tym, jak przygotowują audycję radiową i zbierają materiał do programu, żeby gdy pojawi się na antenie, zaciekawił słuchaczy. Następnie krętymi schodami udaliśmy się do taśmoteki, gdzie uczestniczyliśmy w „żywej” lekcji historii zapisu dźwięku, od płyt winylowych i taśm magnetofonowych począwszy.


Jesteś tutaj: Wydarzenia II - III W WIZYTĄ W RADIU GDAŃSK