Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

NASI DZIENNIKARZE PRZEPROWADZAJĄ WYWIAD

Wydawałoby się, że to takie proste: zadać kilka pytań i zapisać odpowiedzi…

Że tak nie jest przekonali się dziennikarze z klasy IIb: Marta Szałek, Marta Kalkowska, Zuzia Wcisło i Maciej Skiba, którzy przeprowadzili wywiad z Michałem Pruskim, autorem scenariusza do filmu „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” w reżyserii Antoniego Krauze.

 

Z przygotowaną listą pytań pojechaliśmy na Witomino do mieszkania Michała Pruskiego. Podczas prawie dwugodzinnej wizyty dowiedzieliśmy się o wielu faktach dotyczących Grudnia1970r. (Michał Pruski doświadczył ich osobiście jako 16-letni gdynianin), ale też zdobyliśmy nowe informacje z czasu kręcenia filmu w 2011r. oraz dalszego losu świadków i uczestników wydarzeń.

Po powrocie nagrany materiał musieliśmy jeszcze raz odsłuchać, uporządkować i połączyć w całość… i tak powstał bardzo ciekawy materiał do publikacji – w 47. rocznicę wypadków grudniowych. Teraz czekamy na ostateczną ocenę naszej pracy przez redaktora „Kuriera Gdyńskiego” Lechosława Dzierżaka.

 

Jesteś tutaj: Wydarzenia II - III NASI DZIENNIKARZE PRZEPROWADZAJĄ WYWIAD