Grupa Erasmus+ w Syrakuzach

W dniach 20-26 listopada grupa uczennic biorąca udział w projekcie 'All roads lead to Rome' w ramach programu Erasmus + wyjechała na trzecią krótkoterminową wymianę do Syrakuz na Sycylii.

Uczennice gimnazjum Zuzanna Miks, Klaudia Woźniak, Magdalena Klein i Daria Dańko pod opieką nauczycielek j. angielskiego Jadwigi Wiśniewskiej i Lidii Kozłowskiej zostały przyjęte przez goszczącą uczestników projektu szkołę w Syrakuzach (XIV Instituto Comprehensivo K. Wojtyla).

W programie były zajęcia integrujące międzynarodową grupę młodzieży (z Hiszpanii, Portugalii, Polski i Włoch), warsztaty dla nauczycieli i uczniów na terenie szkoły oraz wycieczki służące realizacji tematyki projektu.

W czasie trwania wymiany zwiedziłyśmy Piazza Armerina i Roman Villa del Tellaro oraz miejscowe muzeum Paolo Orsi, gdzie mogłyśmy podziwiać pozostałości architektury starożytnego Rzymu - mury, kolumny, a także mozaiki, rzeźby, wyposażenie domów. Widziałyśmy to co do tej pory znane nam było tylko ze zdjęć.

Rodziny, które gościły nasze uczennice organizowały im dodatkowe atrakcje w czasie wolnym od zajęć w ramach projektu - zwiedzanie Syrakuz oraz zajęcia rekreacyjne.

Wróciłyśmy do naszej szkoły bogatsze o nowe doświadczenia i nowych przyjaciół.

napisała Lidia Kozłowska

Jesteś tutaj: Erasmus Plus Grupa Erasmus+ w Syrakuzach