Szczypiorek w roli głównej, czyli sadzimy cebulki w przedszkolu

3,4-latki spróbowały swoich sił  w sadzeniu cebulek. Przedszkolaki postępowały według wskazówek nauczyciela. Najpierw wsypywaliśmy ziemię do foremek, następnie  zasadziliśmy cebulki i podlaliśmy wodą. Wszystkie cebulki postawiliśmy  na parapecie, by mógł wyrosnąć przepiękny szczypiorek. Dzieci wykonały zadanie wzorowo!

Bal na bale

1 marca w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy dla 3,4-latków. Imprezę poprowadził teatr Gargulec z Gdyni, a ściślej ujmując dwa pingwiny. Przy dźwiękach  popularnych przebojów muzyki dziecięcej tańczyły księżniczki, motyle. Nie zabrakło również, piratów i spidermanów.  Zabawę uświetniło wiele konkursów. Na balu karnawałowym wszystkie przedszkolaki wyglądały zjawiskowo. Humory dopisywały, energii do tańców również nie brakowało. Atmosfera była naprawdę wyjątkowa. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem naszego balu. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Dnia 25.01.2019 r. 3-4 latki  na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowały specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Finałem spotkania był urodzinowy tort oraz  fajerwerki. Była też wspólna zabawa, a na pamiątkę spotkania goście obdarowani zostali upominkami.

Grupa teatralna w przedszkolu

Dnia 28.01.2019r. w naszym przedszkolu zawitała grupa teatralna  GARGULEC z przedstawieniem „Agatka Sikorka”.
Dzieci poznały zimowe obyczaje ptaków żyjących w Polsce, a z bocianem przeniosły się do Afryki, by zobaczyć tańczącego flaminga i papugę. Zobaczyły, jak ciężko ptakom przetrwać zimę i jak można im pomóc.

Przedszkolaki w MORSKIEJ GŁĘBINIE

3 i 4-latki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Miasta w Gdyni. Miały okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach pt. "W morskiej głębinie..."

Na zajęciach dzieci wysłuchały opowieści o podwodnych przygodach gdyńskiego nurka. Pobudziła ona wyobraźnię oraz zwróciła uwagę na bogatą kolorystykę morskiego świata. W dalszej części zajęć dzieci eksperymentowały z kredkami, odkrywały zaskakujące kolory, wykonywały śliczne rybki.

Proponowane aktywności wprowadziły maluszków w tematykę morską oraz uczyły ich rozpoznawać kolory.

Jesteś tutaj: Start