SUKCESY MATEMATYCZNE NASZYCH UCZNIÓW

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły – Bartłomiej Wiliński – zajął I miejsce w wojewódzkich eliminacjach oraz I miejsce w Polsce w XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MAT. (NAGRODA – Tygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach).

Warto dodać, że w konkursie uczestniczyło 6 026 uczniów z 245 szkół.

To nie pierwszy sukces Bartka w tym roku szkolnym.

- Uczeń klasy ósmej zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego.

- Jest również finalistą Olimpiady Matematycznej Juniorów  „OMJ”. Do finału przeszło tylko 8 uczniów z Trójmiasta, w tym nasz Bartek.

- Dostał się do III etapu konkursu „Od szkolniaka do żaka” organizowanego przez Politechnikę Gdańską.

W roku szkolnym 2017/18 jako uczeń klasy siódmej był finalistą  wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego.

Należy zaznaczyć, że inni uczniowie naszej szkoły także odnieśli sukces w XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MAT 2019 r. – na etapie wojewódzkim:

II miejsce - Weronika Samsel  kl. 5a

IV miejsce -  Mateusz Karnaszewski  kl.7a