Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

POLACY – KRESOWYM STRACEŃCOM

W dniach od 30 listopada do 5 grudnia 2017 w Szkole Podstawowej nr 11 w Gdyni trwała zbiórka żywności, w ramach akcji POLACY – KRESOWYM STRACEŃCOM. Akcja charytatywna organizowana była przez Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK na terenie całej Polski. W dobroczynną pomoc Polakom na Białorusi włączyła się cała społeczność szkolna. Z przyniesionych darów zrobiliśmy świąteczne paczki, które „pojadą” już wkrótce do polskich rodzin na Białoruś. Wszystkim Rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się w to piękne dzieło serdecznie dziękujemy.

Koordynator zbiórki Joanna Grzesińska


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Jak co roku 3 grudnia - obchodzimy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Tym razem uczniowie bogatsi w wiedzę o sukcesach życiowych poznanych osób niepełnosprawnych i organizacjach wspierających ich w trudnościach, zdecydowali się  przedstawić swój pomysł na plakat informujący o nadchodzącym wydarzeniu. W projekt zaangażowali się uczniowie klas: 6a, 6b, 7a, 7b oraz   II- III gimnazjum . Wykonane w zespołach prace zostaną poddane ocenie jury, a zwycięska klasa otrzyma przywilej tygodniowego zwolnienia od kartkówek. Życzymy wszystkim powodzenia.


I Międzynarodowe Spotkanie w Palma de Mallorca

Program Erasmus plus 6.11-10.11.2017

W dniach od 6 do 10 listopada Jadwiga Wiśniewska i Joanna Ginter Reglińska uczestniczyły w I międzynarodowym spotkaniu projektowym w Palma de Mallorca w ramach programu Erasmus plus.W Hiszpanii, w szkole głównego koordynatora projektu 'Your market, your region, our Europe' spotkali się nauczyciele z czterech partnerskich szkół: z Palmy, Rygi, Perugii i Gdyni. Na spotkaniu uzgodniono terminy pozostałych międzynarodowych spotkań oraz omówiono wszystkie zadania projektowe, które realizowane będą w okresie dwóch lat 2017-2019.Po zakończonych warsztatach nauczyciele zwiedzili miasteczka w Serra de Tramuntana, łańcuchu górskim na Mallorce, który posiada status światowego dziedzictwa. Następne spotkanie projektowe odbędzie się w Rydze w marcu 2018 roku, w którym uczestniczyć będą uczniowie i nauczyciele z partnerskich szkół.

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA


Klasy 0-3 w teatrze

Dnia 20 listopada 2017  klasy nauczania początkowego  0-3 dnia  poszły do teatru na sztukę "Karolcia".Sztuka była wystawiona przez Teatr Współczesny z Krakowa.Wszystkim dzieciom bardzo podobało się przedstawienie . Podziwialiśmy  wspaniałą grę aktorską i ciekawe dekoracje .Nasza szkoła chętnie korzysta z różnych propozycji wyjść do teatrów.


ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Tegoroczna uroczystość z okazji rocznicy utworzenia w 1773r. Komisji Edukacji Narodowej  przebiegała pod hasłem poszukiwania i prezentacji talentów uczniów. Mogliśmy usłyszeć fantastyczny chór czwartoklasistów dyrygowanych przez panią Marylkę, piękną recytację wiersza w wykonaniu Wojtka z klasy 5a oraz niezapomniane brzmienia melodii zagranych na flecie przez Weronikę i zaśpiewanych przez Martę z klasy II gimnazjum, a także przeboje na gitarze elektrycznej w wykonaniu najmłodszego gitarzysty z klasy czwartej, który wzbudził największe brawa publiczności.

To było bardzo miłe spotkanie, które potwierdziło, że w naszych uczniach drzemie wiele talentów. Wszystkim należą się gratulacje!

Więcej…

Marsz Niepodległości

W piątek, 10.11.2017 r.,  po raz drugi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 uczestniczyli w  paradzie niepodległości w dzielnicy Gdynia Orłowo. Parada wyruszyła spod dworca SKM Orłowo i ulicą Orłowską udała się na plac przed Domkiem Żeromskiego. Tam odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów orłowskich  szkół.Balladyna

20 października uczniowie z  klas gimnazjalnych mieli możliwość obejrzenia „Balladyny” Juliusza Słowackiego na scenie Teatru Miejskiego w Gdyni. Romantyczny XIX- wieczny dramat mógł wielokrotnie zaskakiwać nawet tych znających treść utworu, bo chociaż słowa pozostały niezmienione, zastosowano wiele współczesnych odwołań. Zamiast koni mogliśmy usłyszeć i zobaczyć wjeżdżający na scenę samochód Kirkora. Współcześnie ubrane Alina i Balladyna nie zbierały malin do dzbanków czy koszyczków, tylko wybrały się do lasu wyposażone w foliowe jednorazowe siatki. Rapujący von Kostryn czy śpiewająca niczym rockowa wokalistka Balladyna to kolejne innowacje wprowadzone do spektaklu przez reżysera Jacka Bałę.

Przedstawienie mogło nie wszystkim się podobać, ale na pewno nie pozostawało obojętnym widzom. Warto zobaczyć! (K.K)Strona 10 z 131

Jesteś tutaj: Start