Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

EUROPEJSKA ODZNAKA JAKOŚCI DLA PROJEKTU 'ALL ROADS LEAD TO ROME'

Biuro Centralne eTwinning przyznało Europejską Odznakę Jakości naszej szkole za realizowany w latach 2015-2017 projekt 'All roads lead to Rome' w ramach programu Erasmus plus. Jest to duże wyróżnienie dla zespołu składającego się z czterech nauczycieli naszej szkoły: Joanny Ginter-Reglińskiej, Lidii Kozłowskiej, Urszuli Nowak i Jadwigi Wiśniewskiej zaangażowanych w działania projektowe z udziałem uczniów, realizowane we współpracy z nauczycielami i uczniami ze szkół z Hiszpanii, Włoch i Portugalii.Warsztaty ceramiczne dla przedszkoli

W tym roku szkolnym na warsztatach ceramicznych gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 5, nr 19, Miś, Św. Rodziny s. Dominikanek, Ks. Zawackiego. Dzieci wykonywały prace z gliny o tematyce świąteczne j- choinki. W wesołej i twórczej atmosferze powstawały piękne prace.

B.Rogalka
K. Kucharczyk

7a na cmentarzu wojskowym w Redłowie

W ten szczególny listopadowy czas klasa 7a odwiedziła cmentarz wojskowy w Redłowie. Zapaliliśmy znicze i chwilą ciszy upamiętniliśmy polskich Bohaterów – Obrońców wybrzeża, którzy walczyli i umierali za naszą Ojczyznę. Musimy o Nich pamiętać, tym bardziej teraz, kiedy świętujemy stulecie odzyskania niepodległości.

Książka ta – wiele da!

Z ogromną radością rozpakowujemy nowe książki z Programu MEN „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Dzielnie pomagają nam uczniowie gimnazjum. Kupiłyśmy książki, które Was zainteresują, zaintrygują. Chcemy, żeby każdy uczeń sięgał po książkę z przyjemnością. Niech czytanie znowu będzie modne! Już wkrótce zapraszamy do wypożyczania i dzielenia się swoimi wrażeniami ...

Joanna Grzesińska i Katarzyna Mejer

Interaktywne książki - to coś dla nas!

W ostatnich dniach października naszych uczniów odwiedziła pani z gdańskiego wydawnictwa „Meandry”, aby podczas zajęć warsztatowych nauczyć ich, jak korzysta się z interaktywnych książek. Propozycją dla najmłodszych była opowieść „Złote czasy piratów”, klasy 4a i 4b wybrały się w podróż do średniowiecznej Florencji, w której szalała epidemia dżumy zwanej czarną śmiercią, a ósmoklasiści mogli dokonywać wyborów w imieniu Antka żyjącego tuż po II wojnie światowej. Książki interaktywne dają czytelnikowi możliwość dokonywania wyborów, wpływania na losy bohaterów, a co za tym idzie kreowania różnych zakończeń opowieści. To była świetna, kreatywna zabawa.

Jesień przyszła do przedszkola...

29 października 2018 roku przedszkolaki "Żabki" grupa trzy i czterolatków była na spacerze w parku, po powrocie wykonały drzewa malowane rękoma w kolorach czerwieni, beżu i złocie.

2a na cmentarzu

Dnia 30 października 2018 roku klasa 2a udała się na cmentarz w Orłowie. Posprzątaliśmy zaniedbane groby. Zapaliliśmy również znicze na grobach Żołnierzy Armii Krajowej a nauczyciel opowiedział nam o ich wielkiej roli w historii naszej ojczyzny.


Strona 10 z 139

Jesteś tutaj: Start