Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

MALI KASZUBI U BOROWEJ CIOTKI

Borowa Ciotka - kaszubska pani darów lasu, pól i ogrodów ugościła w poniedziałek,10 grudnia br. , naszych najmłodszych uczniów na co dzień uczęszczających na  lekcje  języka kaszubskiego. Regionalne zajęcia w gdyńskiej karczmie odkryły przed dziećmi tajemnice pysznej, kaszubskiej kuchni i to w praktyce! Każdy uczestnik wyczarowywał pod okiem życzliwej Cioteczki jabłka w cieście, placki ziemniaczane i pyszne śledzie w śmietanie. Degustacja tych i innych specjałów Borowej Ciotki  małym Kaszubom bardzo smakowała. Gościnna Cioteczka umie czarować i magia jej  miotły ma sprawić, że tajemnice regionalnej kuchni pozostaną na długo w pamięci uczniów. I tak będzie z pewnością!


Projekt "Zeszyt Lektur"

Uczniowie kl. 2a ( wych. Pani Gabriela Marchlewska) bardzo ambitnie realizują projekt „Zeszyt lektur”. Każde dziecko ma swój zeszycik, w którym po przeczytaniu „opracowuje lekturę”.

Opisuje w nim, w kilku zdaniach ulubioną scenę a następnie wykonuje do tej sceny ilustrację. Cieszymy się z pięknych, kolorowych prac oraz kreatywnych młodych czytelników.


Dzień z życia przedszkolaka

Kochani Rodzice!
Nasz dzień w przedszkolu jest bardzo urozmaicony.
Do godziny 8.00 czekamy na koleżanki i kolegów. Jest to czas na wspólną zabawę. Potem zjadamy pyszne śniadanko, a następnie mamy zajęcia. Codziennie nasze Panie uczą nas ciekawych rzeczy. Gdy jest ładna pogoda, wychodzimy na plac zabaw. Po powrocie myjemy rączki i zasiadamy do obiadu, równie smacznego jak śniadanko. Dbamy o ząbki, więc je myjemy. Potem odpoczywamy na leżaczkach. Niektórzy nawet śpią. Wstajemy wypoczęci i z chęcią zjadamy podwieczorek, a po nim … już tylko zabawa.
Nie musicie się o nas martwić, kochani Rodzice. Nasze Panie bardzo o nas dbają.

Dzieci 

Więcej…

„Baśń Zimowa”

W dniu 11 grudnia, tj. wtorek, w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt.” Baśń Zimowa”, przygotowane przez grupę teatralną „Gargulec”. Bohaterami były bałwanki, śnieżynki oraz kruk. Przesłanką tej opowieści było bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych, a dokładniej zwracanie uwagi na niebezpieczne miejsca zabaw zimowych, jakimi są np. lodowiska na jeziorach i górki do zjeżdżania na sankach nieopodal ulic. Wszystkiemu towarzyszyła świąteczna muzyka, wprowadzając do przedszkola zimowy nastrój.


Tak Pomagam

W dniach 7 i 8 grudnia 2018 roku  odbyła się  ogólnopolska akcja "Tak pomagam". Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariuszki Szkolnego Koła Caritas zbierały produkty spożywcze, z których najuboższe rodziny, osoby samotne, bezdomni i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. Pragniemy gorąco podziękować uczennicom z klas III Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 11 za zaangażowanie  i udział w akcji.


Podziękowania

Szkolne Koło Caritas oraz Samorząd Szkolny  składa serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do zapewnienia pełnej miski i cieplejszego miejsca dla naszych pupilów z Ciapkowa.


Mikołaj w ZERÓWCE

6 grudnia 2018 roku naszą zerówkę odwiedził św. Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego piękne podarki, które miał ukryte w wielkim worze. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Następne odwiedziny dopiero za rok. Już nie możemy się ich doczekać.


Strona 10 z 131

Jesteś tutaj: Start