Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Zabawy na świeżym powietrzu

W świetlicy nie ma miejsca na nudę. Bawimy się na świeżym powietrzu, a gdy pada deszcz, układamy puzzle, wspólnie rysujemy i oddajemy się swoim pasjom Uśmiech


Klasy młodsze w Straży Pożarnej

W piątek 16 listopada uczniowie klas młodszych odwiedzili Komendę Miejskiej Straży Pożarnej. Zajęcia edukacyjne odbywały się w sali „Ognik”. Wszyscy w miniaturowych strojach strażackich i hełmach czuli się jak prawdziwi strażacy. Obejrzeliśmy krótkie filmy przedstawiające zagrożenia występujące w domu i szkole oraz uczące bezpiecznego postępowania i ewakuacji. W zainscenizowanych pomieszczeniach kuchni, łazienki i pokoju przedstawiono dzieciom zagrożenia i sposoby ich unikania oraz rozpoznawanie oznak pożaru i umiejętności zaalarmowania innych osób. Dzieci uczyły się bezpiecznej ewakuacji  i korzystania ze znaków ewakuacyjnych. Dyżurny strażak pokazał nam jak przebiega akcja alarmowa i wyjazdy strażaków do zdarzenia. Obejrzeliśmy wozy i sprzęt strażacki. Była to bardzo ważna lekcja, zdobyliśmy ogrom wiedzy i doświadczeń.

Więcej…

KLASA 4B NA KASZUBSKIEJ FALI

Udział w zajęciach języka kaszubskiego to możliwość uczestniczenia w ciekawych regionalnych projektach.15 listopada 2018 r. uczniowie 4b po raz drugi brali udział w projekcie „KASZUBY NA FALI” w Akwarium Gdyńskim. Kolejny rok nauki języka  regionalnego w naszej szkole sprawił, że młodzi Kaszubi aktywnie odkrywali faunę i florę Bałtyku, wykonywali badania pod mikroskopem, odpowiadali na pytania, używając podczas całego pobytu w Akwarium języka kaszubskiego.
Kaszubskie zajęcia to doskonała lekcja języka kaszubskiego i przyrody, która pozostanie  w pamięci czwartoklasistów na długo.


Pasowanie na przedszkolaka

13.11.2018r. w grupie 3-4 latków odbyło się uroczyste „Pasowanie na przedszkolaka”. Tego dnia dzieci złożyły przysięgę i zostały włączone do grona przedszkolaków.
Uroczystość pasowania rozpoczęła się od występu dzieci, podczas którego przedszkolaki recytowały wierszyki oraz śpiewały piosenki. Miłym akcentem było wręczenie wszystkim maluchom dyplomu, odznaki pamiątkowej oraz niespodzianki dla rodziców, przygotowanej przez dzieci w formie własnoręcznej wykonanej pracy ceramicznej. W imprezie wzięli udział rodzice, dziadkowie i opiekunowie maluchów. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia wszyscy goście zostali zaproszeni na  słodki poczęstunek.


KONKURS STREFA KIBICA

Nasza rocznicowa, biało -czerwona STREFA KIBICA pod hasłem:

„Sto lat, sto lat Niepodległa,

cała Gdynia już pobiegła!!!”

ruszyła punktualnie o godzinie 15.00 w dniu 11 LISTOPADA 2018 r. przy Infobox w Gdyni.

Więcej…

„11” świętuje setną rocznicę odzyskania niepodległości!

Przygotowując się do obchodów setnej rocznicy uczniowie „jedenastki” mieli możliwość zaprezentować własną twórczość w postaci poezji o tematyce patriotycznej.

Dzień przed obchodami odbył się także konkurs recytatorski „Słowo o Wolności”, w którym I miejsce zajęła Asia Gostomska z klasy 5a, II miejsce – Patrycja Kamba-Kibatshi z klasy 4a oraz Robert Stachowiak z klasy 7a, natomiast III miejsce przypadło Wojtkowi Bielińskiemu z klasy 6a.

9 listopada cała szkoła hucznie obchodziła Święto Niepodległości.

Więcej…

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Witolda Kukowskiego

W dniu 8 października 2018 roku na terenie  Parku Kolibki odsłonięto tablicę  upamiętniającą Witolda Kukowskiego, przedwojennego właściciela tego terenu, który został zamordowany w roku 1939 w Piaśnicy. W uroczystości wziął udział ambasador Republiki Estońskiej w Polsce Roger Martin. Naszą szkołę reprezentowała klasa Va.


Strona 10 z 141

Jesteś tutaj: Start