Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

KLASA 4B NA KASZUBSKIEJ FALI

Udział w zajęciach języka kaszubskiego to możliwość uczestniczenia w ciekawych regionalnych projektach.15 listopada 2018 r. uczniowie 4b po raz drugi brali udział w projekcie „KASZUBY NA FALI” w Akwarium Gdyńskim. Kolejny rok nauki języka  regionalnego w naszej szkole sprawił, że młodzi Kaszubi aktywnie odkrywali faunę i florę Bałtyku, wykonywali badania pod mikroskopem, odpowiadali na pytania, używając podczas całego pobytu w Akwarium języka kaszubskiego.
Kaszubskie zajęcia to doskonała lekcja języka kaszubskiego i przyrody, która pozostanie  w pamięci czwartoklasistów na długo.


Pasowanie na przedszkolaka

13.11.2018r. w grupie 3-4 latków odbyło się uroczyste „Pasowanie na przedszkolaka”. Tego dnia dzieci złożyły przysięgę i zostały włączone do grona przedszkolaków.
Uroczystość pasowania rozpoczęła się od występu dzieci, podczas którego przedszkolaki recytowały wierszyki oraz śpiewały piosenki. Miłym akcentem było wręczenie wszystkim maluchom dyplomu, odznaki pamiątkowej oraz niespodzianki dla rodziców, przygotowanej przez dzieci w formie własnoręcznej wykonanej pracy ceramicznej. W imprezie wzięli udział rodzice, dziadkowie i opiekunowie maluchów. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia wszyscy goście zostali zaproszeni na  słodki poczęstunek.


KONKURS STREFA KIBICA

Nasza rocznicowa, biało -czerwona STREFA KIBICA pod hasłem:

„Sto lat, sto lat Niepodległa,

cała Gdynia już pobiegła!!!”

ruszyła punktualnie o godzinie 15.00 w dniu 11 LISTOPADA 2018 r. przy Infobox w Gdyni.

Więcej…

„11” świętuje setną rocznicę odzyskania niepodległości!

Przygotowując się do obchodów setnej rocznicy uczniowie „jedenastki” mieli możliwość zaprezentować własną twórczość w postaci poezji o tematyce patriotycznej.

Dzień przed obchodami odbył się także konkurs recytatorski „Słowo o Wolności”, w którym I miejsce zajęła Asia Gostomska z klasy 5a, II miejsce – Patrycja Kamba-Kibatshi z klasy 4a oraz Robert Stachowiak z klasy 7a, natomiast III miejsce przypadło Wojtkowi Bielińskiemu z klasy 6a.

9 listopada cała szkoła hucznie obchodziła Święto Niepodległości.

Więcej…

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej Witolda Kukowskiego

W dniu 8 października 2018 roku na terenie  Parku Kolibki odsłonięto tablicę  upamiętniającą Witolda Kukowskiego, przedwojennego właściciela tego terenu, który został zamordowany w roku 1939 w Piaśnicy. W uroczystości wziął udział ambasador Republiki Estońskiej w Polsce Roger Martin. Naszą szkołę reprezentowała klasa Va.


Pismo z Ministerstwa Edukacji

List Pani Minister Edukacji P. Anny Zalewskiej skierowany do rodziców  i opiekunów.

Otwórz łącze

Wolontariusze SP11 pamiętają…

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas od kilku lat odwiedzają, porządkują stare groby, zapalają znicze,  na cmentarzu w Orłowie - Kolibkach. Jest to mały cmentarz, położony na wyspie pomiędzy dwiema nitkami głównej arterii Trójmiasta. Istnieje od początku ubiegłego wieku. Większość grobów jest nieznana, zapomniana.

Pragniemy, aby spoczywający na cmentarzu kolibkowskim mieszkańcy Orłowa, Małego Kacka, Kolibek - przedwojennych osad byli w naszej pamięci.


Strona 10 z 140

Jesteś tutaj: Start