Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

„KAMERDYNER”- HISTORIA KASZUBÓW NA EKRANIE

Dziennikarsko- filmowa klasa IIIb gimnazjum obejrzała film „Kamerdyner” (który podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego otrzymał Nagrodę „Srebrne Lwy”). Rozpisana na 45 lat saga rodu von Kraussów opowiada o relacjach polsko-niemiecko-kaszubskich, obejmując najtrudniejszy czas przemian od zaborów, odzyskania niepodległości w 1918r. i dwóch wojen światowych, aż po wkroczenie wojsk radzieckich, które również nie okazały się zbawienne dla mieszkańców Kaszub, a głównym bohaterom przyniosły tylko śmierć i upokorzenie.

Więcej…

Niezwykli goście w naszej szkole

Oddziały przedszkolne oraz kl. 4a i 4b naszej Jedenastki  w miniony piątek odwiedziła...foka, która przybyła do nas wraz z pracownikiem Stacji Morskiej prosto z Helu.  Foka - eksponat edukacyjny- pozwoliła  przedszkolakom i uczniom  poznać nieco świat fauny i flory naszego Bałtyku, a pan Wojciech Górski - edukator Stacji Morskiej, biolog i oceanograf - cierpliwie tłumaczył dzieciom, dlaczego powinniśmy dbać o te przepiękne ssaki oraz jak ważne jest dbanie o środowisko morskie. Młodsze i starsze dzieci spotkanie z foką zapamiętają na długo. Otrzymane upominki - focze  książeczki, zakładki  i zdjęcia sprawią, że dzieci będą mogły zawsze przypomnieć sobie i innym, jak cenne przyrodniczo jest środowisko morskie wokół nas i co trzeba zrobić, by je zachować. Przedszkolaki i uczniowie  z Jedenastki dzięki tym wspaniałym zajęciom wiedzą o tym doskonale!

Więcej…

Festiwal Nauki E(x)plory

W dniach 25. i 26.10.2018 roku klasa 7a wzięła udział w Festiwalu Nauki E(x)plory, który jak co roku odbywał się w Centrum Nauki Experyment. Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję spotkać się z YouTuberem prowadzącym swój własny kanał edukacyjny, Dawidem Myśliwcem, a potem wzięli udział w warsztacie poświęconym ciśnieniu powietrza.

Więcej…

Kaszuby na wesoło i na poważnie, czyli klasy 4a i 4b zwiedzają swój region

Nikt nie przypuszczał, że nasza październikowa wycieczka odbędzie się w taki piękny, ciepły i słoneczny dzień. Uśmiechnięci i głodni wrażeń ruszyliśmy do pierwszego przystanku na naszej drodze, Parku Ewolucji w Sławutowie.

Zaczęliśmy od wizyty w Prehistorycznym Kinie, w którym poznaliśmy historię powstania naszej planety z udziałem interaktywnego, wygadanego dinozaura o imieniu Arnold.

Z kina udaliśmy się na przejażdżkę pociągiem opanowanym przez inne zabawne dinozaury, a stamtąd do batyskafu, w którym odbyliśmy podróż w czasie i zobaczyliśmy największe gady morskie sprzed milionów lat. Ogromny ekran przeniósł nas do innego wymiaru, sprawiając wrażenie obecności w przestrzeni akcji filmu. I chociaż, wychodząc z batyskafu, wszyscy zaklinali się, że się nie bali, to jednak w niebezpiecznych momentach podmorskiej wyprawy piszczeliśmy bardzo głośno.

Z batyskafu poszliśmy na spacer po terenie parku, gdzie mogliśmy sobie zrobić selfie z dinozaurem, bo około trzydziestu makiet dinozaurów naturalnej wielkości czeka na zwiedzających wśród drzew.

Więcej…

Dzień Nauczyciela

Święto polskiej oświaty obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole upłynęło w nastroju radości. Program artystyczny przygotowany przez uczniów klas 4-8 oraz gimnazjum przyniosło wiele uśmiechu, dobrej zabawy i na pewno relaksu. W rolę uczestniczki wygrywającej konkurs Jaka to melodia wcieliła się rewelacyjna Pani Agnieszka Makurat. Swoim humorem, wspaniałą grą aktorską i znajomością  muzycznej literatury zachwyciła zarówno pracowników szkoły, jak i uczniów. Towarzyszące jej Wiktoria i Weronika, zgodnie ze scenariuszem :-)) ,wcześniej zakończyły udział w konkursie, który przeplatany był piosenkami w wykonaniu solistów i chórku  oraz pomagał słuchaczom utrwalić znajomość starych i nowych piosenek. Było przez chwilę jak w prawdziwym programie na żywo, dzięki czemu  nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie mogli świętować  w wyjątkowy sposób ten niezwykły dzień.

Maryla Włodkowska

Żyrafa w zerówce

W piątek 5.10.2018r. Do naszej "zeròwki" przyszedł wyjątkowy gość. Odwiedziła nas żyrafa Ola. Bohaterka naszych podręczników. Dzieci poznały wiele ciekawych informacji o żyrafach, ich życiu i zwyczajach. Wysłuchały opowiadania terapeutycznego "Kosmiczna zjeżdżalnia". Wszyscy razem przeprowadziliśmy burzę mózgów i rozmawialiśmy o trudnych uczuciach i o tym jak rozwiązywać konflikty. Postaramy się zapamiętać morał: " Bo na każdy problem... JEST WIELE ROZEIĄZAŃ". Niespodziewany gość sprawił wszystkim  dużo radości :) Dziękujemy  za odwiedziny.


II Międzynarodowe Spotkanie Projektowe

II Międzynarodowe Spotkanie Projektowe z udziałem koordynatorów z Polski, Hiszpanii, Włoch i Łotwy w Perugii 24.09.18-28.09.18

W Perugii spotkali się koordynatorzy projektu ‘Your market, your region, our Europe’ celem omówienia postępów działań projektowych realizowanych przez uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich, po upływie roku szkolnego 2017/2018. W okresie tym odbyły się dwa międzynarodowe spotkania warsztatowe z udziałem uczniów i nauczycieli, w Rydze i w Perugii. Na spotkaniu koordynatorów projektu w dniach od 25.09.18 do 27.09.18 omówiono szczegółowo wyniki ankiet ewaluacyjnych, poszerzono zakres strony internetowej projektu, umieszczono na platformie e-Twinning nowe informacje o projekcie, ustalono kolejne zadania dla uczestników projektu oraz sporządzono raport ze spotkania.

III Międzynarodowe Spotkanie Warsztatowe dla uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich odbędzie się w 2019 roku w dniach od 03.02.-10.02 w Palma de Mallorca w Hiszpanii.

Ostatnie warsztatowe spotkanie uczestników projektu ( uczniowie i nauczyciele)  odbędzie się w naszej szkole w dniach od 12.05.19 do 19.05.19.

III i ostatnie spotkanie koordynatorów, podsumowujące projekt ‘Your market, your region, our Europe’ odbędzie się w dniach od 23.09.19 do 27.09.19 w szkole głównego koordynatora w Hiszpanii.


Opracowała: Jadwiga Wiśniewska – koordynator projektu

Strona 9 z 136

Jesteś tutaj: Start