Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Nauczyciel na Medal

15 grudnia 2018r. w Teatrze Wybrzeże odbyła się gala pomorskiego plebiscytu  „Nauczyciel na Medal”. Z dumą informujemy, że nasza koleżanka, Iwona Sygulska, odebrała dyplom za zajęcie II miejsca w Gdyni w kategorii Nauczyciel klas I-III w plebiscycie „Nauczyciel na Medal 2018” organizowanym przez redakcję "Dziennika Bałtyckiego" oraz Marszałka Województwa pomorskiego.

GRATULUJEMY!


Gdy pierwszy śnieg za oknem…

Gdy pojawił się pierwszy śnieg za oknem "zerówkowicze" nie mogli doczekać się wyjścia na dwór. Zabawom i harcom nie było końca. Były aniołki na śniegu, śnieżki, a nawet (mimo trochę małej ilości śniegu) powstał bałwanek, bo z takiej pogody najbardziej cieszą się dzieci :-)


Niespodzianka dla Rodziców

Kampania społeczna pod hasłem „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!” zagościła w naszym przedszkolu. Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych w społeczeństwie.

Dzieci zaraz zabrały się do pracy. Na pocztówkach narysowały piękne choinki dla Rodziców. Potem nakleiły znaczki pocztowe. Panie zaadresowały i… teraz piękne KARTKI podróżują do skrzynek!

Miły prezent dla RODZICÓW.


Plecak podróżnika

12 grudnia 2018r. uczniowie klas 1 – 4 naszej szkoły uczestniczyli w  warsztatach czytelniczych  pt. Tajemnice plecaka podróżnika, przeprowadzonych przez Pana Pawła Nerkowskiego , który w sposób bardzo ciekawy przedstawił tajniki plecaka podróżnika. Uczniowie mogli dowiedzieć się:

  • Jak spakować plecak, by w czasie całodniowej wycieczki nic nas nie zaskoczyło?
  • Dlaczego szlaki turystyczne oznaczone są kolorami? Jak należy zachowywać się w czasie wędrówki?
  • Kto nam może pomóc w czasie trudnej sytuacji?
  • Jak wyglądają poszczególne części ekwipunku niezbędnego do krótkich pieszych wycieczek turystycznych.

Uczniowie mogli obejrzeć potrzebny ekwipunek i przedmioty niezbędne w czasie różnych wypraw. 

Więcej…

Warsztaty o polskich himalaistach

Uczniowie klas 5a, 5b i 6a 14 grudnia 2018 roku uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach multimedialnych o polskich himalaistach. Uczniowie mogli poznać w sposób ciekawy i dostępny osiągnięcia Wandy Rutkiewicz i Jerzego Kukuczki. Mieli tez możliwość obejrzenia i założenia na siebie ubioru alpinisty, który składał się z kombinezonu, kasku i gogli. Tę całą historię przedstawił i przygotował prezentację multimedialną Pan Paweł Nerkowski, który współpracuje z gdańskim wydawnictwem Na szczyt, a prywatnie jest pasjonatem gór i górskich wspinaczek. 

Więcej…

KLASA 2A POZNAJE POMORSKĄ KUCHNIĘ ŚWIĄTECZNĄ

W naszej JEDENASTCE uczniowie bardzo lubią kulinarne zajęcia. Tym razem drugoklasiści odwiedzili  gdyńską karczmę "Borowa Ciotka". Lekcja u kaszubskiej Pani borów, łąk i ogrodów była bardzo pouczająca, wszak święta za pasem, a nikt tak jak ona  nie zna tajników pomorskiej kuchni świątecznej. Barszcz, pierogi, uszka, krokiety, śledzie, sałatki, babeczki i inne przysmaki w wykonaniu dzieci były PRZEPYSZNE! Borowa Ciotka użyła specjalnych czarów, które mają sprawić, że uczniowie klasy 2a świąteczne specjały przygotują  samodzielnie w swoich domach!


UCZNIOWIE JEDENASTKI W FINALE WOJEWÓDZKIM KASZUBSKIEGO KONKURSU

12 grudnia br. laureaci gdyńskich eliminacji w kategorii kl.4-6,czyli  zwycięzcy z naszej szkoły- Wojciech Bieliński 1.miejsce, Natalia Mechlińska 2. miejsce i Patrycja Kamba-Kibatshi 3. miejsce- reprezentowali Gdynię w finale konkursu „MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ”. Łącznie o prawo udziału w wejherowskim finale ubiegało się około tysiąca chętnych. Wyróżnienie, jakie spotkało naszych reprezentantów to...znalezienie się w SETCE NAJLEPIEJ CZYTAJĄCYCH W JĘZYKU KASZUBSKIM W CAŁYM WOJEWÓDZTWIE. Jesteśmy dumni z cudownej, kaszubskiej trójki, która naprawdę wspaniale reprezentowała naszą szkołę i Gdynię. Dziękujemy za ogrom Waszej pracy w przygotowania. GRATULUJEMY!!!

Strona 9 z 131

Jesteś tutaj: Start