Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Ogólnopolski Turniej IKO Karate Kyokushin

W sobotę 2 grudnia 2017 w Hali Sportowej OSiR we Włocławku odbył się Ogólnopolski Turniej IKO Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży, w którym wzięło udział 270 zawodników- rekordowa frekwencja- z 23 ośrodków z : Białegostoku , Bydgoszczy, Chojnic, Gdyni, Góry Kalwarii , Grudziądza, Gubina, Iławy, Inowrocławia, Jonkowa, Kalisza, Katowic, Włocławka ( WKKK oraz KSW), Lipna, Lublina, Malborka, Nowego Miasta, Olsztyna, Płocka, Siedlec, Warszawy i Zambrowa. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Dyrektor Biura Sportu Łukasz Pszczółkowski. Nagrody wręczali: Wiceprezydent Włocławka Barbara Moraczewska oraz radny Rady Miasta Włocławek Krystian Łuczak. Sędzią głównym zawodów był Wojciech Kunicki 4 Dan.
Drużynowo najlepsi byli zawodnicy z Olsztyna , II miejsce zajął Malbork , III Zambrów. Pomorski Klub Karate KYOKUSHIN z karatekami z Gdyni zajął VI miejsce.
Imprezę zorganizował Włocławski Klub Karate Kyokushin przy dofinansowani Gminy Miasta Włocławek oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego .

Wyniki Karateków z Gdynii:
Artur Kowalski 1 miejsce

Maksymilan Walczak 1 miejsce
Jeremiasz Mieczkowski 2 miejsce
Antoni Radzewicz 2 miejsce
Marcel Milewski 3 miejsce 
Amelia Maćkowiak 3 miejsce
Lidia Radzewicz 3 miejsce
Adam Doktór 3 miejsce SP11
Hubert Topolski 3 miejsce SP11

Serdecznie Gratulujemy

OSU !!!

Michał Marcinkowski Pomorski Klub Karate KYOKUSHIN

W WIZYTĄ W RADIU GDAŃSK

Dzięki redaktorowi Tomaszowi Gawińskiemu klasa IIb gimnazjum miała możliwość odwiedzenia Radia Gdańsk i poznania tajników pracy w rozgłośni. Pan Arkadiusz Chomicki najpierw zaprowadził nas do studia koncertowego, gdzie usłyszeliśmy kilka anegdot o występujących tu artystach. W reżyserce dowiedzieliśmy się, jak realizuje się nagrania i do czego służy „mikser”. W redakcji dziennikarze radiowi opowiedzieli nam  o tym, jak przygotowują audycję radiową i zbierają materiał do programu, żeby gdy pojawi się na antenie, zaciekawił słuchaczy. Następnie krętymi schodami udaliśmy się do taśmoteki, gdzie uczestniczyliśmy w „żywej” lekcji historii zapisu dźwięku, od płyt winylowych i taśm magnetofonowych począwszy.


NASI DZIENNIKARZE PRZEPROWADZAJĄ WYWIAD

Wydawałoby się, że to takie proste: zadać kilka pytań i zapisać odpowiedzi…

Że tak nie jest przekonali się dziennikarze z klasy IIb: Marta Szałek, Marta Kalkowska, Zuzia Wcisło i Maciej Skiba, którzy przeprowadzili wywiad z Michałem Pruskim, autorem scenariusza do filmu „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” w reżyserii Antoniego Krauze.

Więcej…

MAGICZNY ZAMEK W NASZEJ SZKOLE

Właściwie to fantastyczne przedszkolaki z "Magic Castle"sprawiły, że w naszej JEDENASTCE było magicznie, kolorowo i bardzo kreatywnie.Oczywiście to nasze zajęcia ceramiczne pobudziły wodze fantazji i z pomocą naszej fantastycznej artystki-plastyczki  pani Balbiny Rogalki nasi mali goście wyczarowali prawdziwe cuda!Dziękujemy przedszkolakom z Magic Castle i do miłego zobaczenia!

WARSZTATY W RAMACH PROGRAMU „ROZWIŃ SKRZYDŁA”

W czwartek siódmoklasiści i uczniowie gimnazjum mogli jak głosi hasło „Wzbić się ponad poziomy” wiedzy z nauk przyrodniczych: chemii, fizyki i biologii.
Na pewno nikt nie zapomni przezabawnego edukatora z „EduFun”, który z udziałem naszych uczniów przeprowadził doświadczenia na temat ciekłego azotu. I chociaż były to zajęcia edukacyjne, bardziej przypominały pokazy magicznych sztuczek czarodzieja. A oto przecież chodzi, żeby bawiąc, uczyć.


WARSZTATY FILMOWE KLSY IIIB I IIB

Krótki spacer po wystawie stałej Muzeum Miasta Gdyni miał na celu przypomnienie najważniejszych wydarzeń z historii miasta, ale głównym celem naszych warsztatów było stworzenie krótkich filmów o Gdyni.

Z czarno- białych fotografii i dodatkowych materiałów plastycznych  tworzyliśmy plany zdjęciowe. Następnie je fotografowaliśmy i w ten sposób z wykorzystaniem techniki poklatkowej powstały krótkie filmiki. To już drugie takie doświadczenie naszych gimnazjalistów. W zeszłym roku tworzyliśmy filmy w studiu Se-ma- for w Łodzi.

Już za kilka lat się przekonamy…może ktoś z naszych uczniów profesjonalnie zajmie się filmem.

SK CARITAS W AKCJI

Co roku SK Caritas organizuje drobne upominki dla podopiecznych Caritasu. W poprzednich latach były to dziergane szaliki, dekoracyjne serwetki czy kolorowe poduszeczki. W tym roku podarunkiem będą kosmetyczki, oczywiście wypełnione. Od kilku tygodni w klasach trwała zbiórka mydełek, past do zębów, dezodorantów, kremów itp. przedmiotów.

Nad przebiegiem zbiórki czuwały Weronika Stachowiak, Ula Sierocka, Natalia Perek i Ola Zielińska, które dodatkowo z własnej inicjatywy zorganizowały sobotnio-niedzielną zbiórkę w parafii MBB w Orłowie (oczywiście przy aprobacie proboszcza). Do akcji włączyły się również dziewczyny z IIIb i II b. Za zebrane 302zł. zostały zakupione kosmetyczki i inne pachnące akcesoria.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przekazane dary.

Chociaż jesteśmy małą szkołą, to na pewno o wielkich sercach dzieci i ich rodziców.:)

Strona 9 z 131

Jesteś tutaj: Start