Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych

Chcąc upamiętnić Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych uczniowie SP11 przygotowali wystawę prac poświęconych osobom niepełnosprawnym. Wśród prezentowanych były znane i mniej znane postacie z wielu dziedzin życia: sportu, aktorstwa, kultury, biznesu i życia społecznego. Osoby te, pomimo swojej niepełnosprawności odnoszą sukcesy zawodowe i motywują innych do podejmowania trudu realizowania swoich marzeń.

Więcej…

Zerówkowe wróżby i zabawy andrzejkowe

W ostatni dzień listopada (piątek , 30.11.2018r.) w zerówce świętowaliśmy  andrzejki. Już wiemy, kto zostanie opiekunem małp, kto sportowcem, fryzjerem lub cyrkowcem. Poznaliśmy imiona  przyszłych  miłości. Dowiedzieliśmy się,  kto będzie bogaty, a kto będzie  mieć pięcioro dzieci i kto pierwszy stanie  na ślubnym kobiercu. Zabawy i śmiechu było bardzo dużo. Teraz tylko pytanie,  co się  spełni  z tych wspólnych zabaw i wróżb :-)


Poznaj swoje miasto

Dnia 29 listopada 2018r. grupa dzieci 3,4-latków uczestniczyła w wyjściu integracyjnym do InfoBoxu w Gdyni, na warsztaty: „Poznaj i zbuduj Gdynię”. Dzieci zapoznały się z rozwojem miasta, zwiedziły wieżę widokową, a także  budowały własne konstrukcje z klocków LEGO.


Lekcja geografii- Tata z pasją

20 listopada odwiedził naszą szkołę pan Marcin Burakiewicz- tata Igi z kl 5 b.  Podzielił się z nami swoją pasją-podróżowania.  Celem ostatniej wyprawy Pana Marcina był Nepal.  Opowiadając o tym jakże egzotycznym  miejscu na Ziemi, nie tylko  przybliżał słuchaczom świat wysokich Himalajów, ale zachęcał, by poszukiwać swoich pasji i  realizować marzenia. Czekamy na więcej…, bo Nepal to niezwykłe miejsce.


„ Sen o Gdyni”

Muzeum Miasta Gdyni oferuje  lekcje muzealne i warsztaty, dzięki którym można przyjrzeć się bliżej historii tego niezwykłego miasta. Klasa 5 b uczestniczyła w cyklu warsztatów, podczas których krok po kroku zdobywała informacje na temat dziejów i architektury Gdyni oraz życia i zwyczajów jej mieszkańców.  Z tą wiedzą o przeszłości  można było przez chwilę poczuć się inżynierem, architektem  i zaprojektować  Gdynię w przyszłości.  To tylko sen o Gdyni , ale przecież niektóre sny się ...spełniają.

Więcej…

Warsztaty w Muzeum Emigracji

W ostatnią środę listopada klasy 4a i 4b wybrały się do Muzeum Emigracji w Gdyni. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa zwiedzała wystawę , wypełniając kartę zadań informacjami znalezionymi na ekspozycji lub w internecie, a w tym czasie druga grupa brała udział w warsztatach „Welcome to the USA”. Podczas twórczych zajęć dowiedzieliśmy się się, jak wyglądała emigracja Polaków i ich pierwsze doświadczenia w wielokulturowym Nowym Jorku z początku XX stulecia. Potem nastąpiła zamiana. Kiedy ponownie spotkaliśmy się w hallu muzeum, wymieniliśmy się wrażeniami. Na pewno wrócimy tu na kolejne zajęcia warsztatowe.

Więcej…

IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Przez wieki do niepodległości”

20 listopada w Szkole Podstawowej nr 46 odbyła się  IX już edycja konkursu historycznego  „Przez wieki do niepodległości”. Przed znamienitymi gośćmi ze Związku Sybiraków, Gdyńskich Rodzin Katyńskich, Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej, przedstawicielami związków zawodowych nauczycieli,  do rywalizacji stanęli uczniowie czterech szkół gdyńskich – SP Nr 11, SP Nr 46, SP Nr 47 oraz SP Nr 48.  W tym wyjątkowym roku, kiedy przypada setna rocznica odzyskania niepodległości nasza drużyna szkolna  w składzie Julia Sobieraj, Wiktoria Szulc (klasa 8b) oraz Paweł Migocki (klasa 8a) przygotowana przez panie: Urszulę Nowak oraz Katarzynę Saganowską , znalazła się wśród zwycięzców. Zmaganiom naszych uczniów kibicował pan dyrektor Sławomir Wiśniewski.


Strona 9 z 141

Jesteś tutaj: Start