Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Szkolny Caritas w Orszaku Trzech Króli

6 stycznia, w niedzielę, ulicami Gdyni przeszedł kolejny Orszak Trzech Króli. Oglądaliśmy biblijne scenki, śpiewaliśmy kolędy a podczas przemarszu wolontariusze

Szkolnego Koła Caritas: Robert, Martyna, Weronika Julianna i Ola prowadzili zbiórkę na rzecz Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań".

Składamy podziękowanie wszystkim uczestnikom za udział, wsparcie oraz  wspólnie spędzony czas i… do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnym kolędowaniu.


Przedszkolaki w MORSKIEJ GŁĘBINIE

3 i 4-latki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Miasta w Gdyni. Miały okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach pt. "W morskiej głębinie..."

Na zajęciach dzieci wysłuchały opowieści o podwodnych przygodach gdyńskiego nurka. Pobudziła ona wyobraźnię oraz zwróciła uwagę na bogatą kolorystykę morskiego świata. W dalszej części zajęć dzieci eksperymentowały z kredkami, odkrywały zaskakujące kolory, wykonywały śliczne rybki.

Proponowane aktywności wprowadziły maluszków w tematykę morską oraz uczyły ich rozpoznawać kolory.


ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

14 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się kolejny bożonarodzeniowy kiermasz świąteczny.

Rozpoczęliśmy od misyjnych jasełek i kolędowania, a następnie przeszliśmy do stoisk zaopatrzonych w kolorowe świąteczne upominki. Mogliśmy podziwiać piękne szopki przygotowane przez najmłodszych uczniów,  stroiki oraz degustować smakołyki, które uświetniły kiermasz. Święty Mikołaj i jego pomocnik Elf zabawiał najmłodszych gości.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie i wspólną zabawę podczas kiermaszu.

Składamy serdeczne życzenia szczęśliwych rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.


Czytanie znowu jest modne

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

Uczniów  klasy 7a tak zachwyciła „Opowieść wigilijna”, że postanowili zaprojektować komiks do tekstu. Każda grupa za pomocą obrazu i słowa ilustrowała spotkanie Scrooge’a z duchem. Ta mądra i pouczająca lektura na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Więcej…

Świąteczne wyjście klas czwartych.

Żeby zaakcentować zbliżające się święta i odwiedzić nowe miejsce na kulturalnej mapie Gdyni, wybraliśmy się 17 grudnia do Konsulatu Kultury na koncert z cyklu „Dźwiękomania” zatytułowany „Świąteczna bajka o Mozarcie i jego szpaku”. Usłyszeliśmy fragmenty pięknych arii i oper Mozarta.  Przenieśliśmy się do zaśnieżonego Wiednia. Właśnie w tym mieście tworzył i komponował swoje dzieła Mozart – kompozytor rekordzista. Miał wielu przyjaciół, ale najbardziej lubił szpaka, który towarzyszył mu w muzycznych koncertach i podróżach. Ten szpak właśnie był naszym przewodnikiem po muzyce Mozarta.

Świąteczne pierniczki

Przyszła pora na pieczenie pierniczków, które zjemy w już najbliższy piątek. Wspólnie odmierzaliśmy składniki, próbowaliśmy miodu, wąchaliśmy korzenne przyprawy. I to, na co wszyscy czekali od rana, wykrawaliśmy świąteczne kształty. Mąka była wszędzie, a dobra zabawa nie miała końca. Przed nami jeszcze jedno zadanie, ozdabianie pierniczków i wszystko będzie już gotowe. 

Więcej…

Święta tuż, tuż…

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Dookoła czuć już bożonarodzeniową atmosferę. W "zerówce" też przygotowania do świąt idą pełną parą ;-) Stroiki świąteczne już gotowe, a przed nami kolejne zadania do wykonania.


Strona 8 z 131

Jesteś tutaj: Start