Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Film „LIFE 80” nagrodzony

Uczniowie klasy dziennikarsko – filmowej wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Filmowym w Języku Angielskim „My Hero – telling stories about the citizens of Gdynia”.

Miło nam poinformować, że film „LIFE 80”, zrealizowany przez dziewczyny z kl.III B, zajął II miejsce.

Gratulacje dla Agaty Haberskiej, Natalii Halickiej, Magdy Klein i Klaudii Woźniak, które 21.12.2017r. odebrały nagrody w SP 51. Taki miły przedświąteczny prezent!

”Natura 2000 - Przystanek Bałtyk"

Na  początku października uczniowie klas 6 i 7 Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdyni przystąpili do projektu : ”Natura 2000 - Przystanek Bałtyk. Edukacja społeczności nadmorskich obszarów chronionych”.
W ramach projektu odbywają się warsztaty, obejmujące łącznie 24 godziny lekcyjne, konkursy ekologiczne, fotograficzne oraz multimedialne. Do tej pory dzieci uczestniczyły w trzech blokach tematycznych na terenie naszej szkoły, przeprowadzonych przez doświadczonych ekspertów z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego.

Celem w/w projektu jest:
- nabycie przez uczniów wiedzy na temat potrzeb ochrony przyrody,
- poznanie metod ochrony przyrody,

- uświadomienie korzyści z dobrze zachowanej przyrody i krajobrazu,

- poznanie metod aktywizacji społeczności lokalnych w obszarze tematyki nadmorskich obszarów chronionych,

- zapoznanie się z dobrymi praktykami i przykładami zrealizowanych wydarzeń ekologicznych,
- przygotowanie konspektów wydarzeń edukacyjnych promujących ideę ochrony przyrody oraz wiedzę na temat korzyści z dobrze zachowanej przyrody i krajobrazu.

Najważniejszym celem jest jednak zwiększenie wrażliwości dzieci na piękno przyrody, na konieczność jej ochrony dla siebie i przyszłych pokoleń.

Opiekunki projektu:
Joanna Zarzycka i Izabela Betka

Więcej…

Szkolne Koło Caritas podczas akcji "Tak pomagam"

Grudzień i styczeń to miesiące wytężonej pracy charytatywnej. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zajęli się zbiórką żywności, podczas akcji "Tak pomagam".Jak zwykle hojność darczyńców była fantastyczna. Uczniowie zebrali trzydzieści kartonów żywności, którą przekazali osobom potrzebującym, aby ich święta były pogodniejsze.Uczennice z klasy 7 b pomagały również w przygotowaniu świątecznych paczek  dla podopiecznych MOPS. Natomiast 6 stycznia  uczennice z klas 7a ,7 b  i III b reprezentowały naszą Szkołę podczas Orszaku Trzech Króli w Gdyni, angażując się w pomoc Gdyńskiemu Hospicjum im. św. Wawrzyńca i Bursztynowa Przystań.  Dziewczęta zbierały datki na potrzeby hospicjum.
Dziękujemy wam za szczere chęci i otwarte serca.


HISTORII UCZĄ NAS RODZICE I DZIADKOWIE

Łukasz Burchardt z IIb gimnazjum SP11 od kilku lat z Tatą uczestniczy w gdyńskich obchodach rocznic Grudnia 1970’. Weronika Hajbowicz z redakcji „Szkolny Trampek” rozmawiała z Łukaszem o jego udziale w uroczystościach 17 grudnia 2017r.

Więcej…

Jasełka w przedszkolu

21 grudnia klasa 1 „a” poszła na zaproszenie przedszkola nr 14  na  „Jasełka „ .
Dzieci pięknie przedstawiły historię narodzin Jezusa. Siedzieliśmy zapatrzeni w uroczą grę przedszkolaków. Naszym uczniom bardzo podobał się występ i nagrodziły artystów gromkimi brawami. Na koniec zrobiliśmy  sobie wspólne zdjęcie.


NASI DZIENNIKARZE W KURIERZE GDYŃSKIM

Na fb Kuriera Gdyńskiego jest post o dziennikarzach z naszej szkoły (poniżej link), a w dzisiejszym numerze Kuriera Gdyńskiego wywiad Marty Szałek, Marty Kalkowskiej, Zuzi Wcisło i Maćka Skiby z Michałem Pruskim, współautorem scenariusza do filmu "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł".

Zapraszamy do lektury.

PIĘKNIE CZYTAMY W JĘZYKU KASZUBSKIM I...WYGRYWAMY!

Grupa uczniów uczęszczających na język kaszubski naprawdę godnie reprezentowała naszą szkołę na Powiatowym Konkursie "Mistrz pięknego czytania".Emocji i stresu w czwartkowe popołudnie było sporo,ale Kaszubi z JEDENASTKI dali radę!To nasza uczennica - Patrycja Kamba-Kibatshi z kl.3a została MISTRZYNIĄ PIĘKNEGO CZYTANIA W JĘZYKU KASZUBSKIM, a Natalka Mechlińska z kl.3a zajęła wysokie,trzecie miejsce.Dziewczyny,wspaniale!W kategorii klas 4-7 Tadeusz Wróbel z kl.4b był drugi,a Wojciech Bieliński z kl.5a wywalczył trzecią lokatę.Panowie,świetnie!Radość jest tym większa,że przed zwycięską czwórką czekają finałowe zmagania w Wejherowie!Życzymy finalistom naszej szkoły owocnych przygotowań i powodzenia!

Strona 8 z 131

Jesteś tutaj: Start