Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

2a na cmentarzu

Dnia 30 października 2018 roku klasa 2a udała się na cmentarz w Orłowie. Posprzątaliśmy zaniedbane groby. Zapaliliśmy również znicze na grobach Żołnierzy Armii Krajowej a nauczyciel opowiedział nam o ich wielkiej roli w historii naszej ojczyzny.


Kolejny wielki sukces na Międzynarodowym Turnieju Karate w Ostródzie

Jest miło poinformować o sukcesach młodych karateków z Gdyni, w tym uczniów SP nr 11.
Dnia 27 października w Ostródzie z udziałem ponad 340 zawodników z 3 Klubów z Rosji i 33 Klubów z Polski odbył się Międzynarodowy Turniej w Ostródzie - II IKO Mazury Cup 2018. Reprezentacja Pomorskiego Klubu Karate KYOKUSHIN zdobyła 7 medali.

Więcej…

KASZUBSKIE ZAJĘCIA W AKWARIUM GDYŃSKIM

Nadmorska przyroda Kaszub Północnych fascynuje i zadziwia, dlatego uczniowie Jedenastki uczący się języka kaszubskiego biorą udział w adresowanym do nich projekcie edukacyjnym "Kaszuby na fali". Uczniowie w zależności od wieku biorą udział w dwóch odsłonach kaszubskich zajęć: "Kùr Diôbeł i kaszëbsczé bùrczibasë oraz "Bôłt pòd kaszëbską banderą".

Więcej…

SSAKI BAŁTYKU W NASZEJ JEDENASTCE

Piękno i unikatowość środowiska morskiego, wśród którego mieszkamy jest dla uczniów naszej szkoły szczególnie ważna. Od najmłodszych klas wiele dzieci uczy się języka kaszubskiego, w którego naukę wpisane poznawanie fauny i flory Kaszub Północnych. Niezwykli goście - pan Wojciech Górski - pracownik Stacji Morskiej w Helu, edukator, biolog i oceanograf wraz z bohaterką, która wzbudziła wiele emocji w naszej szkole :-))) - eksponatem foki obrączkowanej, spędzili w naszej szkole dwa minione piątki po to,  by jak najwięcej uczniów dowiedziało się, jakie skarby kryje w sobie nasz Bałtyk oraz co zrobić, by zachować piękno naszego akwenu  dla przyszłych pokoleń.

Więcej…

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

To była prawdziwa szkoła demokracji!

Wasi najstarsi koledzy po raz pierwszy w życiu uczestniczyli w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta. Zgodnie z procedurami na korytarzu pojawiły się plakaty wyborcze kandydatów: Mateusza Przybyła, Jakuba Bruuggemanna, Wiktora Jastrzębowskiego i Bartosza Górki. Był czas na agitację, sondaże wyborcze, a także na debatę, w której uczestniczyli wszyscy wyborcy, czyli uczniowie klas III gimnazjum oraz kandydaci przedstawiający swoje programy wyborcze. 24 października każdy z uprawnionych do głosowania oddał swój głos na jednego z kandydatów, a komisja w składzie: Marta Kalkowska, Ola Żelazna, Paweł Wielgus i Zuzia Wcisło po policzeniu głosów przedstawiła wyniki wyborów.

Więcej…

FILM JAKO TEKST KULTURY

Wyjście do kina nie służy tylko rozrywce (jak to niektórym się wydaje), ale przede wszystkim pozwala młodym odbiorcom uczyć się odczytywania filmu jako tekstu kultury, w którym zapisane są ważne treści, często skłaniające do refleksji. Dlatego jak w latach poprzednich nasza szkoła uczestniczyła w projekcie „Gdynia Dzieciom”, który jest filmową imprezą towarzysząca 43. Festiwalowi Filmowemu w Gdyni. Nasi uczniowie uczestniczyli w wielu seansach, którym często towarzyszyły konkursy z nagrodami i spotkania z reżyserami lub aktorami. Obejrzeliśmy filmy: „Tarapaty”, „Jak wiatr”, Niebo mojej matki”, „Piekielne wesela” oraz „Feliks, Net i Nika czyli teoretycznie możliwa katastrofa”. Filmowe spotkania dzięki sile obrazu pozwoliły nam  poznać problemy naszych rówieśników z różnych epok i krajów świata (od Polski po Iran, Hiszpanię, Czechy i Chiny).

Katarzyna Kowalska


STUTTHOF W SZTUTOWIE

W połowie października klasy ósme i III gimnazjum udały się do Sztutowa, aby uczestniczyć w żywej lekcji historii. Oprowadzający nas przewodnicy  po Muzeum Stutthof, wyjaśnili tak trudne zagadnienia jak holocaust, nazizm, faszyzm. Przekonaliśmy się, w jaki sposób ideologia może zmienić nastawienie człowieka wobec człowieka, do jakiego prowadzi bestialstwa i „zezwierzęcenia”.

Więcej…

Strona 8 z 136

Jesteś tutaj: Start