Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Dziecko w kontakcie z obcym

W trosce o najmłodszych, 11 stycznia 2019r, Straż Miejska zorganizowała spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas czwartych. Funkcjonariusze uświadomili dzieciom, kim jest osoba obca i w jaki sposób zachować się w sytuacji zagrożenia. Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i wykazali się znajomością zasad obowiązujących  podczas kontaktu z osobami, których nie znają. 


Wielki sukces Adama

4 i 5 stycznia 2019  w hali Gdynia Arena  odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży do lat 12 „ Arka Gdynia CUP 2019” pod patronatem Prezydenta Gdyni Wojciech Szczurka oraz Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. Na starcie stanęło 16 zespołów, a wśród nich Arka Gdynia - rocznik 2008, której jednym z bramkarzy jest uczeń klasy 5 b, Adam Idziaszek.  Zespół ostatecznie zajął IV miejsce. Natomiast Adam Idziaszek został  wybrany bramkarzem całego turnieju.

Gratulujemy i życzymy Adamowi dalszych sukcesów sportowych.

Bezpieczna droga do i ze szkoły

10 stycznia 2019r. funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gdyni przeprowadzili zajęcia w formie warsztatów dla uczniów klas 2-3 SP oraz oddziału „0” na temat bezpiecznej drogi do domu i przestrzegania zasad ruchu drogowego. Uczniowie mieli możliwość aktywnego udziału i przećwiczenia odpowiednich zachowań na drodze. Szczególną uwagę zwrócono uczniom, iż zarówno osoby prowadzące pojazdy jak i pozostali uczestnicy ruchu drogowe są odpowiedzialni za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Szkolny Caritas w Orszaku Trzech Króli

6 stycznia, w niedzielę, ulicami Gdyni przeszedł kolejny Orszak Trzech Króli. Oglądaliśmy biblijne scenki, śpiewaliśmy kolędy a podczas przemarszu wolontariusze

Szkolnego Koła Caritas: Robert, Martyna, Weronika Julianna i Ola prowadzili zbiórkę na rzecz Hospicjum dla Dzieci "Bursztynowa Przystań".

Składamy podziękowanie wszystkim uczestnikom za udział, wsparcie oraz  wspólnie spędzony czas i… do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnym kolędowaniu.


Przedszkolaki w MORSKIEJ GŁĘBINIE

3 i 4-latki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Miasta w Gdyni. Miały okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach pt. "W morskiej głębinie..."

Na zajęciach dzieci wysłuchały opowieści o podwodnych przygodach gdyńskiego nurka. Pobudziła ona wyobraźnię oraz zwróciła uwagę na bogatą kolorystykę morskiego świata. W dalszej części zajęć dzieci eksperymentowały z kredkami, odkrywały zaskakujące kolory, wykonywały śliczne rybki.

Proponowane aktywności wprowadziły maluszków w tematykę morską oraz uczyły ich rozpoznawać kolory.


ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

14 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się kolejny bożonarodzeniowy kiermasz świąteczny.

Rozpoczęliśmy od misyjnych jasełek i kolędowania, a następnie przeszliśmy do stoisk zaopatrzonych w kolorowe świąteczne upominki. Mogliśmy podziwiać piękne szopki przygotowane przez najmłodszych uczniów,  stroiki oraz degustować smakołyki, które uświetniły kiermasz. Święty Mikołaj i jego pomocnik Elf zabawiał najmłodszych gości.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie i wspólną zabawę podczas kiermaszu.

Składamy serdeczne życzenia szczęśliwych rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.


Czytanie znowu jest modne

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

Uczniów  klasy 7a tak zachwyciła „Opowieść wigilijna”, że postanowili zaprojektować komiks do tekstu. Każda grupa za pomocą obrazu i słowa ilustrowała spotkanie Scrooge’a z duchem. Ta mądra i pouczająca lektura na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Więcej…

Strona 7 z 131

Jesteś tutaj: Start