Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Świąteczne wyjście klas czwartych.

Żeby zaakcentować zbliżające się święta i odwiedzić nowe miejsce na kulturalnej mapie Gdyni, wybraliśmy się 17 grudnia do Konsulatu Kultury na koncert z cyklu „Dźwiękomania” zatytułowany „Świąteczna bajka o Mozarcie i jego szpaku”. Usłyszeliśmy fragmenty pięknych arii i oper Mozarta.  Przenieśliśmy się do zaśnieżonego Wiednia. Właśnie w tym mieście tworzył i komponował swoje dzieła Mozart – kompozytor rekordzista. Miał wielu przyjaciół, ale najbardziej lubił szpaka, który towarzyszył mu w muzycznych koncertach i podróżach. Ten szpak właśnie był naszym przewodnikiem po muzyce Mozarta.

Świąteczne pierniczki

Przyszła pora na pieczenie pierniczków, które zjemy w już najbliższy piątek. Wspólnie odmierzaliśmy składniki, próbowaliśmy miodu, wąchaliśmy korzenne przyprawy. I to, na co wszyscy czekali od rana, wykrawaliśmy świąteczne kształty. Mąka była wszędzie, a dobra zabawa nie miała końca. Przed nami jeszcze jedno zadanie, ozdabianie pierniczków i wszystko będzie już gotowe. 

Więcej…

Święta tuż, tuż…

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Dookoła czuć już bożonarodzeniową atmosferę. W "zerówce" też przygotowania do świąt idą pełną parą ;-) Stroiki świąteczne już gotowe, a przed nami kolejne zadania do wykonania.


Nauczyciel na Medal

15 grudnia 2018r. w Teatrze Wybrzeże odbyła się gala pomorskiego plebiscytu  „Nauczyciel na Medal”. Z dumą informujemy, że nasza koleżanka, Iwona Sygulska, odebrała dyplom za zajęcie II miejsca w Gdyni w kategorii Nauczyciel klas I-III w plebiscycie „Nauczyciel na Medal 2018” organizowanym przez redakcję "Dziennika Bałtyckiego" oraz Marszałka Województwa pomorskiego.

GRATULUJEMY!


Gdy pierwszy śnieg za oknem…

Gdy pojawił się pierwszy śnieg za oknem "zerówkowicze" nie mogli doczekać się wyjścia na dwór. Zabawom i harcom nie było końca. Były aniołki na śniegu, śnieżki, a nawet (mimo trochę małej ilości śniegu) powstał bałwanek, bo z takiej pogody najbardziej cieszą się dzieci :-)


Niespodzianka dla Rodziców

Kampania społeczna pod hasłem „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!” zagościła w naszym przedszkolu. Ideą kampanii jest wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych w społeczeństwie.

Dzieci zaraz zabrały się do pracy. Na pocztówkach narysowały piękne choinki dla Rodziców. Potem nakleiły znaczki pocztowe. Panie zaadresowały i… teraz piękne KARTKI podróżują do skrzynek!

Miły prezent dla RODZICÓW.


Plecak podróżnika

12 grudnia 2018r. uczniowie klas 1 – 4 naszej szkoły uczestniczyli w  warsztatach czytelniczych  pt. Tajemnice plecaka podróżnika, przeprowadzonych przez Pana Pawła Nerkowskiego , który w sposób bardzo ciekawy przedstawił tajniki plecaka podróżnika. Uczniowie mogli dowiedzieć się:

  • Jak spakować plecak, by w czasie całodniowej wycieczki nic nas nie zaskoczyło?
  • Dlaczego szlaki turystyczne oznaczone są kolorami? Jak należy zachowywać się w czasie wędrówki?
  • Kto nam może pomóc w czasie trudnej sytuacji?
  • Jak wyglądają poszczególne części ekwipunku niezbędnego do krótkich pieszych wycieczek turystycznych.

Uczniowie mogli obejrzeć potrzebny ekwipunek i przedmioty niezbędne w czasie różnych wypraw. 

Więcej…

Strona 6 z 141

Jesteś tutaj: Start