Szkoła Podstawowa nr 11

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Aktualności

Festiwal Nauki E(x)plory

W dniach 25. i 26.10.2018 roku klasa 7a wzięła udział w Festiwalu Nauki E(x)plory, który jak co roku odbywał się w Centrum Nauki Experyment. Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję spotkać się z YouTuberem prowadzącym swój własny kanał edukacyjny, Dawidem Myśliwcem, a potem wzięli udział w warsztacie poświęconym ciśnieniu powietrza.

Więcej…

Kaszuby na wesoło i na poważnie, czyli klasy 4a i 4b zwiedzają swój region

Nikt nie przypuszczał, że nasza październikowa wycieczka odbędzie się w taki piękny, ciepły i słoneczny dzień. Uśmiechnięci i głodni wrażeń ruszyliśmy do pierwszego przystanku na naszej drodze, Parku Ewolucji w Sławutowie.

Zaczęliśmy od wizyty w Prehistorycznym Kinie, w którym poznaliśmy historię powstania naszej planety z udziałem interaktywnego, wygadanego dinozaura o imieniu Arnold.

Z kina udaliśmy się na przejażdżkę pociągiem opanowanym przez inne zabawne dinozaury, a stamtąd do batyskafu, w którym odbyliśmy podróż w czasie i zobaczyliśmy największe gady morskie sprzed milionów lat. Ogromny ekran przeniósł nas do innego wymiaru, sprawiając wrażenie obecności w przestrzeni akcji filmu. I chociaż, wychodząc z batyskafu, wszyscy zaklinali się, że się nie bali, to jednak w niebezpiecznych momentach podmorskiej wyprawy piszczeliśmy bardzo głośno.

Z batyskafu poszliśmy na spacer po terenie parku, gdzie mogliśmy sobie zrobić selfie z dinozaurem, bo około trzydziestu makiet dinozaurów naturalnej wielkości czeka na zwiedzających wśród drzew.

Więcej…

Dzień Nauczyciela

Święto polskiej oświaty obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole upłynęło w nastroju radości. Program artystyczny przygotowany przez uczniów klas 4-8 oraz gimnazjum przyniosło wiele uśmiechu, dobrej zabawy i na pewno relaksu. W rolę uczestniczki wygrywającej konkurs Jaka to melodia wcieliła się rewelacyjna Pani Agnieszka Makurat. Swoim humorem, wspaniałą grą aktorską i znajomością  muzycznej literatury zachwyciła zarówno pracowników szkoły, jak i uczniów. Towarzyszące jej Wiktoria i Weronika, zgodnie ze scenariuszem :-)) ,wcześniej zakończyły udział w konkursie, który przeplatany był piosenkami w wykonaniu solistów i chórku  oraz pomagał słuchaczom utrwalić znajomość starych i nowych piosenek. Było przez chwilę jak w prawdziwym programie na żywo, dzięki czemu  nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie mogli świętować  w wyjątkowy sposób ten niezwykły dzień.

Maryla Włodkowska

Żyrafa w zerówce

W piątek 5.10.2018r. Do naszej "zeròwki" przyszedł wyjątkowy gość. Odwiedziła nas żyrafa Ola. Bohaterka naszych podręczników. Dzieci poznały wiele ciekawych informacji o żyrafach, ich życiu i zwyczajach. Wysłuchały opowiadania terapeutycznego "Kosmiczna zjeżdżalnia". Wszyscy razem przeprowadziliśmy burzę mózgów i rozmawialiśmy o trudnych uczuciach i o tym jak rozwiązywać konflikty. Postaramy się zapamiętać morał: " Bo na każdy problem... JEST WIELE ROZEIĄZAŃ". Niespodziewany gość sprawił wszystkim  dużo radości :) Dziękujemy  za odwiedziny.


II Międzynarodowe Spotkanie Projektowe

II Międzynarodowe Spotkanie Projektowe z udziałem koordynatorów z Polski, Hiszpanii, Włoch i Łotwy w Perugii 24.09.18-28.09.18

W Perugii spotkali się koordynatorzy projektu ‘Your market, your region, our Europe’ celem omówienia postępów działań projektowych realizowanych przez uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich, po upływie roku szkolnego 2017/2018. W okresie tym odbyły się dwa międzynarodowe spotkania warsztatowe z udziałem uczniów i nauczycieli, w Rydze i w Perugii. Na spotkaniu koordynatorów projektu w dniach od 25.09.18 do 27.09.18 omówiono szczegółowo wyniki ankiet ewaluacyjnych, poszerzono zakres strony internetowej projektu, umieszczono na platformie e-Twinning nowe informacje o projekcie, ustalono kolejne zadania dla uczestników projektu oraz sporządzono raport ze spotkania.

III Międzynarodowe Spotkanie Warsztatowe dla uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich odbędzie się w 2019 roku w dniach od 03.02.-10.02 w Palma de Mallorca w Hiszpanii.

Ostatnie warsztatowe spotkanie uczestników projektu ( uczniowie i nauczyciele)  odbędzie się w naszej szkole w dniach od 12.05.19 do 19.05.19.

III i ostatnie spotkanie koordynatorów, podsumowujące projekt ‘Your market, your region, our Europe’ odbędzie się w dniach od 23.09.19 do 27.09.19 w szkole głównego koordynatora w Hiszpanii.


Opracowała: Jadwiga Wiśniewska – koordynator projektu

Wielki sukces naszych karateków.

Dnia 6 października w Ciechanowie z udziałem ponad 230 zawodników odbył się Turniej o Puchar Prezydenta Ciechanowa. Zawodnicy Pomorskiego Klubu Karate KYOKUSHIN z Gdyni zajęli:

W kategorii kumite:

 

Michalina Fic 1 miejsce


Nikodem Głuszek 1 miejsce

 

Igor Chrościcki 2 miejsce


Eryk Woźniak 2 miejsce


Klaudia Kołodziej 2 miejsce


Sandra Dwojacka 2 miejsce


Maciej Janczyk 3 miejsce


Julian Białek 3miejsce

Więcej…

Morze Bałtycki i Kaszuby

Dnia 28.092018 r. dzieci z „zerówki” wraz z p.Iwoną Sygulską i p.Izabelą Betką odwiedziły Akwarium Gdyńskie. Pani przewodnik prowadząca projekt „Kaszuby na fali” zaprosiła nas na spotkanie z kapitanem Kurem i kaszubskimi burczybasami. Na zajęciach poznaliśmy florę i faunę Bałtyku oraz wiele słów w języku kaszubskim. Dowiedzieliśmy się o ciekawostkach z Kaszub, bawiliśmy się w wędkarzy. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej rozwiązywaliśmy różnorodne zadania na przygotowanych dla nas kartach pracy. Na zakończenie zajęć otrzymaliśmy drobne upominki i zostaliśmy zaproszeni na spacer po Akwarium, gdzie mogliśmy podziwiać niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów. To początek naszej przygody z Morzem Bałtyckim i Kaszubami.

 


Strona 4 z 131

Jesteś tutaj: Start